'ריבלין ראוי - לא ביחס לאחרים, אלא מלכתחילה'

ד"ר אריה בכרך התייחס בפינתו השבועית בערוץ 7 לבחירות לנשיא המדינה, "לעם ישראל מגיע נשיא שמעולם לא דבק בו רבב".

ישי קרוב , י"ד בסיון תשע"ד

'ריבלין ראוי - לא ביחס לאחרים, אלא מלכתחילה'-ערוץ 7
אין דם רע. ריבלין
צילום: פלאש 90

ד"ר אריה בכרך התייחס בפינתו השבועית בערוץ 7 לבחירות לנשיאות המדינה שהתקיימו השבוע.

"כמה תובנות ניתן לקבל ממערכת בחירות זו", ציין בכרך, "דורנר הצהירה שעד היום היא חייתה בבועה ועתה היא נחשפה לציבוריות של עם ישראל ולכן היא ראויה להיות נשיאה. לא הבנתי את הקשר בין המשל לנמשל ונמתין עד שיבוא אליהו. מכל מקום נמצאנו למדים שדורנר היתה יחד עם שאר חבריה לבית המשפט העליון בבועה".

בכרך הזכיר כי זו הטענה של הימין שנים רבות "רק אלו המצויים בבועה המנותקת מהמציאות יכולים לשלוח בחורים למות על קדושת הדמוקרטיה בכך שאוסרים לבצע נוהל שכן או אוסרים לפגוע במחבלים היורים ומתחבאים מאחורי ילדים".

על המועמד שפרש אמר בכרך כי שמו של בן אליעזר נקשר בהתנהלות לא ראויה במגזר הערבי, "נדמה לי שלעם ישראל מגיע נשיא שמעולם לא דבק בו רבב".

"דליה איציק מדברת בעד עצמה ולכן איננה דורשת התייחסות אישית".

מה שהדהים ביותר את ד"ר בכרך היתה כמות הקולות שקיבל מאיר שטרית, "מעל לכל, התופעה המדהימה ביותר בבחירות אלו הוא ההישג המרשים של שטרית שקיבל 53 קולות תומכים - הישג מרשים לשטרית ומביש לכנסת ישראל. ישנם בכנסת 53 חכים שהסכימו לתמוך במאיר שטרית למלא את התפקיד של אזרח מספר 1 במדינה".

"שטרית הצהיר שהוא חף מכל אידיאולוגיה. במילים אחרות: האידיאולוגיה שלו היא מאיר שטרית. שטרית העלה את האסון האישי שלו - בתו, לא עלינו, נפטרה מסרטן. בכנות ליבי ליבי עליו, אך מה שזה שייך?"

בנוסף לכך, ציין בכרך כי פרשיית העוזרת מטילה יותר מכתם על עברו והתנהלותו, "השרה ציפורה אמרה שהיא אכן שוחחה עם שטרית והוא אמר לה שלעולם לא הטריד מינית. אינני יודע אבל גם משה קצב טוען עד היום שלא הטריד מינית ואולי שטרית סבור שמעשה כזה או אחר איננו הטרדה. שטרית בהתייחסו לסוגיה זו טען שנעשה הסכם אזרחי ויש לכבד את סעיפי הסודיות. אז זהו שלא! אדם רוצה להיות נשיא המדינה ומעליו עננה של הטרדה מינית - אסור לשמור הסודיות בסוגיה זו. יש לחשוף סעיף זה לעיני כל. אנחנו רוצים נשיא חף מכל פשע ולא רק חף מכל אידיאולוגיה. וכך תמכו בו 53 קולות - בושה וחרפה לכנסת".

על בחירתו של רובי ריבלין אמר בכרך כי ריבלין אינו הטוב ביחס למעומדים האחרים, "הוא אדם ראוי מלכתחילה ולדעתי היה אסור לו לוותר לפרס בבחירות הקודמות ואז אולי היה משחרר אותנו מעולו של החתרן. אי בחירתו של ריבלין היתה סטירת לחי ממשית לכל היקר למדינת ישראל וערכיה".

"יחד עם זה, בתור אדם השייך לתנועה ממנה בא ריבלין, אני מלא חששות כרימון. הנסיונות של ריבלין כיו"ר הכנסת להיות ממלכתי כמו כל המנהיגים מהימין מושכות אותו שמאלה. אי אפשר לבטל את טענות השר ליברמן. מנהיגים מהשמאל המגיעים לעמדות כאלו אינן נוהגים בממלכתיות הנדרשת. יצחק נבון היה נשיא טוב אך סירב לבקר בהתנחלויות כי זה 'מקום השנוי במחלוקת'. שלא נדבר על פרס המנסה לקדם את הפנטזיות המשיחיות שלו. אני מקווה שריבלין יהיה נשיא של עם ישראל ולא ישכח ש-80% מהציבור בישראל נתון בצד הימני של המפה הפוליטית".