אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: פלאש 90

ארגון המדינה האסלאמית בעיראק ובסוריה הגדולה (דאעש ISIS) החל מיישם את חוקי ההלכה האסלאמית בערים אותן כבש בצפון עיראק מידי כוחות הצבא העיראקי.

במספר אזורים בסוריה הצליח הארגון לבסס את שלטונו לאחר שהקים מערכות ממשל עצמאיות, הכוללות בין היתר כוח משטרתי האחראי על אכיפת חוקי האסלאם ובתי משפט.

סרטון וידאו שהופק ע"י הארגון מסקר את פעילות משטרת המוסר של ארגון "דאעש" הפועלת בעיר רקה בצפון מזרח סוריה.

בימי שישי יוצאים שוטרים חמושים של משטרת המוסר לשווקים על מנת להאיץ בתושבים לעזוב את עיסוקי היומיום ולהגיע לתפילת יום השישי במסגד, ולאכוף את סגירת החנויות והדוכנים ע"י הסוחרים.

בעלי חנויות בגדים מצווים להימנע מהצגת הלבשה תחתונה של נשים בחלון הראווה וסחורות אסורות כמו סיגריות מושמדות בשריפה בכיכר העיר.

משטרת המוסר עוצר מכשפים ומוכרי קמיעות. על חומר כתוב העוסק בכשפים ובקמעות נשרף ועל העוסקים במשלח יד זה נגזר עונש מוות באמצעות התזת ראשם בחרב. מלחמת חומרה מתנהלת גם נגד סוחרי הסמים, ואף עונשם הוא הוצאה להורג.

בנייני הממשל של המדינה האסלאמית צבועים בשחור עז ומצוירות עליהם ססמאות אסלאמיות. בבניין המשטרה הציגו השוטרים את תוצר פעילות משטרת המוסר במהלך חודש ימים.

בתקופה זו טיפלה משטרת המוסר ב-326 מקרים של אי הופעת תושבים לתפילה בציבור (העונש - מלקות), ב-56 מקרים של עישון סיגריות (העונש – מלקות), ב-82 מקרים של עבירות מוסר (העונש נע ממלקות ועד הוצאה להורג), ב-5 מקרים של השמעת קללות כלפי אללה (העונש – הוצאה להורג) וב-3 מקרים של שתיית אלכוהול (העונש – מלקות).

המשטרה האסלאמית אחראית גם על הריסת כל מבנה או אתר המשמש דתות אחרות וכן אתרי קבורה, הנחשבים כמקום של עבודה זרה בגלל האיסור לעבוד את המתים.

מדי יום יוצאים 9 סיורים רכובים בנוסף לסיורים הרגליים. המשטרה מעבירה דוחות שבועיים על הפרת החוק האסלאמי לאמירות (ממשלה אסלאמית) של האזור והעבריינים מועברים לבית המשפט האסלאמי.

לצפייה בסרטון הווידיאו: