תפילות רבות
תפילות רבותערוץ 7

שר החוץ, אביגדור ליברמן, תקף הבוקר (שני) במילים חריפות את הפניית ההאשמות לנערים שנסעו בטרמפים ושלל כל משא ומתן לשחרורם.

"מאז עסקת ג'יבריל כל שחרור מחבלים שעשתה ישראל, במסגרת עסקה כזו או אחרת או שחרור שנעשה כמחווה של רצון טוב כחלק ממהלך מדיני, הביא לכך שישראל הפסידה וארגוני הטרור הרוויחו. אסור שהמגמה הזו תימשך", כתב ליברמן בדף הפייסבוק שלו.

לדבריו, "ליבי עם המשפחות שילדיהן נחטפו ואין דבר מקומם יותר מלהאשים את הצעירים הללו או את משפחותיהם שהחטיפה קרתה משום שבחרו ללמוד בישיבה בגוש עציון או מכיוון שהעזו לתפוס טרמפ, במקום בו אין תחבורה ציבורית שזמינה בכל עת".

ליברמן ציין, כי "לפי אותו הגיון אפשר להאשים את אלו שבאו בערב ליל הסדר למלון פארק בנתניה, את יושבי קפה סבארו בירושלים או את אותם אמריקאים שעבדו במגדלי התאומים שהם האשמים בהירצחם".

"בכל המקרים וגם במקרה הנוכחי, אשמים אלו שכוונתם לרצוח חפים מפשע ובהם צריך להילחם עד חורמה. טרור הוא טרור והוא לא מבחין בין ניו-יורק, נתניה או גוש עציון", הוסיף.

"בנוסף לכך, בעיתוי הזה מיותר לחפש אשמים. את הסקת המסקנות לגבי התנהלות הנערים, המשטרה וגורמי המודיעין יש לדחות לאחר סיום הארוע", קבע ליברמן, "אני קורא לכולם להתעלות מעל המחלוקות הפנימיות, לגלות אחריות ולהתאחד והכי חשוב: לגבות את כוחות הבטחון הנמצאים כרגע במרוץ נגד הזמן".