ברקת יזם: שורה של הקלות בארנונה

הגדלת שיעור ההכנסה המזכה את התושבים בהנחה, הפחתה של 2% בארנונה לעסקים, תעריף מוזל לאולמות שמחה וארנונה כפולה לדירות רפאים.

חזקי ברוך , י"ט בסיון תשע"ד

בניין דירות
בניין דירות
אילוסטרציה: פלאש 90

ראש העיר ירושלים ניר ברקת יביא לאישור מועצת העיר בישיבתה הקרובה, שורה של הנחות והקלות בארנונה לתושבי העיר ובעלי העסקים בה במטרה לעודד את הפעילות העסקית בעיר ולהגביר את הצמיחה הכלכלית והאטרקטיביות של העיר בקרב בעלי עסקים.

"כלכלת העיר נמצאת בצמיחה. הצעדים שאנו יוזמים יהפכו את ירושלים לאטרקטיבית יותר המושכת אליה יותר תושבים ועסקים, זאת לצד ההשקעות הרבות שלנו בהעלאת איכות החיים של התושבים", אמר ברקת.

''אני רואה חשיבות רבה בעידוד העסקים בעיר. מתן ההטבות לבעלי העסקים בארנונה תעודד את המסחר, תמשוך עסקים לעיר, תביא לתוספת משרות ותביא לצמיחה כלכלית ממנה ייהנו כל תושבי העיר", הוסיף.

בין ההטבות המרכזיות: הגדלת שיעור הכנסה המזכה להנחה בארנונה לזכאים ב-4.5%, דבר שיגדיל את גובה ההנחה מארנונה לתושבים רבים, סטודנטים ומשפחות.

בנוסף מבקש ראש העיר להפחית את הארנונה למשרדים, עסקים ומסחר בשיעור של 2% בשנים 2015-2014 במטרה לעודד את המסחר בעיר. העירייה ביקשה הפחתה בארנונה לעסקים ב- 1% בשנת 2014 שטרם אושרה על ידי משרד הפנים. במידה ותאושר הבקשה תבקש העירייה הפחתה של 1% בארנונה לעסקים גם בשנת 2015. במידה והבקשה לא תאושר, תבקש העירייה הפחתה של 2% בארנונה לעסקים בשנת 2015.

כמו כן מבקשת העירייה לאשר תעריפים מוזלים לאולמות שמחה וזאת בנוסף להקלות שהתבקשו בשנת 2014 למחסנים עסקיים גדולים ומרכזי שירות בנקאיים.

העירייה מבקשת ליצור סיווג ארנונה חדש למרכז ספורט רב תכליתי ששטחו מעל 10,000 מ"ר כך שיזכה לתעריף מופחת ומדורג בארנונה.

בנוסף, בשנת 2015 תחל העירייה בגביית ארנונה כפולה מדירות הרפאים בעיר, יוזמה שיזם ברקת ואומצה על ידי שר הפנים והממשלה. ארנונה כפולה תיצור תמריץ לבעלי הדירות להשכירן לצעירים וסטודנטים. 

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הארנונה, נחמניאל סבן ציין כי "צו הארנונה החדש, שם את תושבי העיר במרכז. במסגרתו הורחבו ההנחות לתושבי העיר הנזקקים ולבעלי עסקים בעיר. בעיר שבה מתגוררים צעירים לצד מבוגרים, יהודים לצד ערבים, חרדים לצד חילונים, תלמידי ישיבה לצד סטודנטים, ובעלי עסקים המספקים תעסוקה לתושבי העיר, היה צורך לתת מענה שיקיף את כולם ובצו הארנונה זה שוקף בצורה מיטבית"

שורת ההנחות בארנונה תועבר לאישור מועצת העיר וטעונה את אישור שרי הפנים והאוצר.