טרמפים
טרמפיםצילום: פלאש 90


סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן (הבית היהודי), קורא להחיל ריבונות ישראלית ביהודה ושומרון בתגובה לפיגוע החטיפה בשבוע שעבר.

סגן השר הגיע אתמול לחזק את משפחותיהם של אייל יפרח, נפתלי פרנקל וגיל-עד שער ואמר כי ''הגיע לחזק ויצא מחוזק, תעצומות הנפש של המשפחות מדהימות''.

הרב בן דהן נשאל אודות שיתוף הפעולה הביטחוני בין ישראל לרשות הפלסטינית ואמר כי "הדיווחים כאילו יש שיתוף פעולה מצד הרשות תמוהים. השותפים שבחר לעצמו אבו מאזן לממשלת האחדות הם ארגון טרור שביצע את החטיפה, האם יד ימין אינה יודעת מה יד שמאל עושה?

''אמרתי את זה בעבר ואני אומר את זה שוב", הדגיש, ''החתונה בין חמאס לפתח שגויה ויעשה טוב אבו מאזן אם יחליט על גירושין מהירים".

סגן השר לשירותי דת קרא לכלי התקשורת להפסיק עם העיסוק בתרבות הטרמפים של מתיישבי יהודה ושומרון. "מדובר בבני נוער צעירים שרצו להגיע לביתם בשלום. אני רוצה להזכיר לעם ישראל שאוטובוסים התפוצצו בלב תל אביב ובלב בת ים ועדיין אף אחד לא הפסיק לנסוע באוטובוסים.

"עלינו לזכור", הוסיף הרב בן דהן, ''אנו מתמודדים מול עם שמתחנך מגיל קטן על שנאת עמנו ועל טרוריסטים שחוטפים ילדים תמימים. הממשלה עושה נכון שמטילה על כוחות הביטחון למצוא את החטופים, כוחות גדולים מאוד מוזרמים לשטח וכולנו מתפללים לשלומם של כוחות הביטחון וחיילי צה"ל שפועלים ללא לאות להגן על עם ישראל ולהחזיר את ילדינו הביתה".

סגן השר קרא להחיל ריבונות ישראלית ביהודה ושומרון. ''תשובת המשקל שלנו היא לחבר בחזרה את יהודה ושומרון לארץ ישראל ולהפוך אותם לחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל, זו תהיה התשובה למעשים הנפשעים הללו", הדגיש.