מוזיאון הילדים הישראלי

מסלולים מודרכים, תערוכות ייחודיות ומוערכות
וערב סטנד אפ בחושך המוחלט

קובי פינקלר - ערוץ 7 , י"ט בסיון תשע"ד

מוזיאון הילדים
מוזיאון הילדים
טל קירשנבאום

החופש הגדול מתקרב, ומוזיאון הילדים בחולון מקיים סיורים מודרכים בכל המסלולים והתערוכות ובהתאם לקבוצות גיל .

מסלולי הילדים המודרכים מציעים שתי אפשרויות לגילאי שנתיים וחצי עד ארבע: 'בעקבות הפרפרים' ו'טיול עם ינשול'. לילדים בגילאי 4 -6 מותאם המסלול 'המסע לתיקון ממלכת הזמן'. 'היער הקסום' מיועד לגילאי 6 - 8 ומסלול 'החייזרים', מיועד לגילאי 8 – 12.

פעילות נוספת, 'איפה מיש', מיועדת לגילאי שנתיים וחצי עד חמש והתכנית 'התחברנו', הפועלת במרכז 'בגובה העיניים' במוזיאון, מיועדת לגילאי 4 – 8 ומציעה תערוכה אינטראקטיבית מרתקת וייחודית לילדים שבמרכזה השימוש והחיבור בחפצים בתחומי האמנות השונים.

סיורים בתערוכות הייחודיות והמוערכות במוזיאון יתקיימו גם הם במהלך כל  ימות החול והם כוללים את התערוכה 'דיאלוג עם הזמן', המיועדת למבוגרים ולילדים בגילאי 10 ומעלה והתערוכות 'הזמנה לשקט' ו'דיאלוג בחשיכה', המיועדות גם הן למבוגרים ולילדים בגילאי 9 ומעלה.

זאת ועוד, יועלה מופע הסטנד אפ בחשיכה "כמעט מושלמים" בחושך המוחלט במתחם 'דיאלוג בחשיכה' שבמוזיאון.

הפעילויות במסלולים השונים:

מסלולי המוזיאון המודרכים, המותאמים לילדים בגילאי שנתיים וחצי עד 4

"בעקבות הפרפרים" - המסלול מציג בפני הילדים את השתנות העולם הסובב אותנו כתוצאה ממחזוריות החיים, דרך מחזור חיי הפרפר. משך הפעילות: כשעה ורבע (כולל אהל פעילות).

"טיול עם ינשול"- ה"ינשול" רק בקע מן הביצה וכבר רוצה לפגוש חברים חדשים המתגוררים ביער הקסום, אבל הוא מתבייש. הילדים יוצאים עמו למסע לחיפוש אחר חברים חדשים.

מסלול נוסף  מורכב ממסע הרפתקאות במהלכו "נחטפים" הילדים לחללית של חייזרים. תוך כדי ניסיונם להתמודד עם המצב ולשוב הביתה, נדרשים הילדים ליוזמה, לומדים על ההתייחסות שלנו לשונות, מתנסים בדיאלוג עם השונה והאחר.

בחלל תיאטרון ייחודי צופים הילדים בהצגה משעשעת של תיאטרון חפצים ובהמשך מתנסים בעצמם בטכניקה מיוחדת זו ובסדנת המולטימדיה יוצרים באמצעות תוכנה מיוחדת קולאז', אשר מורכב ממאגר של חפצים מעולם הילדים.

בגלריה- מתקיים מפגש חווייתי עם יצירות האמנות המוצגות בגלריה: מגוון של קולאז'ים ואסמבלאז'ים העוסקים בחיבורים שונים.

בחדר היצירה - יוצרים הילדים יצירה אישית בהשראת אחת היצירות שבגלריה, באמצעות שימוש בחפץ מוכר ויומיומי אשר הופך ליצירה חדשה.

בחדר המוסיקה והתנועה - מתחבר כל ילד אל חפץ, איתו מנגן ובאמצעותו יוצרים קולאז' מוסיקלי.

'דיאלוג בחשיכה' (פעילות המיועדת למבוגרים ולילדים בגילאי 9 ומעלה)

סיור המתקיים בחושך מוחלט. מדריכים עיוורים מובילים את המבקרים בעולם מדומה של: טיול בפארק, רחוב סואן, שיט בסירה, וביקור בבית קפה – הרגלים יומיומיים ובנאליים, ה"נראים" אחרת לגמרי כשהם מתרחשים בחשיכה מוחלטת. מדריכי הפרויקט, עיוורים אמיתיים, מצליחים לגרום למבקרים להפעיל את חושיהם האחרים ולזכות במסע מרתק להכרת ולקבלת האחר, תוך כדי התנסות אישית.

'הזמנה לשקט' (פעילות המיועדת למבוגרים ולילדים בגילאי 9 ומעלה)

תערוכת 'הזמנה לשקט' – מסע תקשורתי בהנחיית מדריכים חירשים – במסגרתה לא שומעים דבר, אך מדברים בלי סוף – היא הזמנה למסע בערוץ תקשורת חלופי של תנועות ידיים ושפת גוף, בהנחיית מדריך חירש, אשר שפת הסימנים היא ערוץ התקשורת העיקרי ולפעמים גם היחיד בחייו.

"דיאלוג עם הזמן": (פעילות המיועדת למבוגרים ולילדים בגילאי 10 ומעלה)

"דיאלוג עם הזמן" - סיור חווייתי חדש ומפתיע ובילוי משפחתי המעמיק את הקשר בין הדורות והמעורר דיאלוג בין דורי - פרויקט ראשון ויחיד מסוגו בעולם מבית היוצר של "דיאלוג בחשיכה" ו"הזמנה לשקט".

הסיור מיועד למבוגרים ולילדים (מגיל 10 ומעלה במסגרת משפחתית

חובה לתאם ביקור מראש בכל אחד ממסלולי המוזיאון בטלפון: 036503000

שימו לב: הכניסה החדשה למוזיאון הילדים מרחוב ירושלים פינת רחוב מפרץ שלמה, חולון.

test770