תפילות למען החטופים בטורונטו
תפילות למען החטופים בטורונטושלום טורונטו

הקהילה היהודית בטורונטו מביעה סולידריות עם משפחות שלושת הנערים שנחטפו בידי חמאס בשבוע שעבר.

ביום שני האחרון התאספו עשרות מול משרדי הקונסוליה הישראלית בטורונטו לתפילה למען החזרתם של החטופים. על כך מדווח אתר שלום טורונטו.

מאיר ווינשטיין, העומד בראש הליגה להגנה יהודית שארגנה את העצרת, הדגיש בדברים שנשא את החיבור בין עם ישראל לתורה ולארץ ישראל, ותחושת הגורל המשותף המחברת בין כל קצוות העם.

הוא הזכיר את הפיגוע בבית הדסה בשנת 1980 בעת שהיה תלמיד ישיבה בישראל, וציין כי גם אז כמו היום הפלסטינים חגגו את הפגיעה ביהודים.

ווינשטיין ביקר את רה"מ בנימין נתניהו שחתם בקדנציה הראשונה כראמ"מ על הסכם וואי המוסר את חברון לידי הרשות הפלסטינית, ועתה הוא שולח את צה"ל לחברון.

על רקע פיגוע החטיפה קרא ווינשטיין לביטולו של הסכם וואי, לספח את חברון, לממש את הריבונות על הארץ ו"לגרש את האויבים". בהקשר זה הוא הביע תמיכה בחבר הכנסת משה פייגלין ובתכניתו להפוך את ישראל למדינה יהודית על כל המשתמע מכך. הניצחון גם בפרשת החטיפה בוא יבוא, אמר ווינשטיין, גם אם תהיה קשה הדרך.

רננה גולדהאר קראה מכתב ששיגרה חברת הכנסת אורית סטרוק למשתתפי העצרת. סטרוק ציינה במכתבה, כי העם היהודי מאוחד בדרישה להחזרת החטופים, ובמאבק נגד גורמי הטרור המנסים למנוע את חזרתו למולדת. היא הדגישה, כי העם היהודי ינצח בזכות הרוח.

רב אמריקני ישראלי מאריזונה שיבח את רה"מ סטיבן הרפר על תמיכתו בישראל והבחנתו בין הטוב לרע, והשווה בין צה"ל לצבאו של יהושע בן נון. הרב ציין, כי בימים אלה חשוב להיות חזקים ולא להפגין פחד וחולשה. האירוע הסתיים בקריאת פרקי תהילים, בשירה בציור של שבת אחים גם יחד ועם ישראל חי ובשירת התקווה.

למחרת  נערכה תפילה בציבור ב"קהילה סנטר" למען החזרתם של החטופים. הרב עובדיה חבושה אמר בדרשתו, כי העם היהודי מאוחד בתפילתו לשחרור הבנים שלמים ובריאים בגופם וברוחם ועמד על הערך של הערבות ההדדית. ציבור המתפללים קרא פרקי סליחות ותהילים להצלתם של החטופים. אירועים נוספים למען החטופים יתקיימו היום באוטווה, וויניפג וונקובר ומחר במרכז שוורץ רייזמן בוואהן.

גם בארץ התייקמו תפילות למען החטופים.

ילדי הגנים במושב בית שקמה שוחחו עם הגננות ושיתפו בתחושותיהם לגבי חטיפת הנערים. הילדים ציירו ציורים והתכנסו בבית הכנסת לתפילה משותפת לשחרורם ושלומם של החטופים.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, הסביר לילדים את המצב הרגיש ורב המועצה, הרב יעקב אביטן, קרא פרקי תהילים עם הילדים, תקע בשופר ויחדיו התפללו לשלום הנעדרים וחיילי צה"ל.