מפגן ערבי מול פאנל בנושא הר הבית

באוניברסיטה העברית התקיים פאנל בסוגיית חופש הפולחן בהר הבית. סטודנטים ערבים הפגינו בחוץ וקבעו: לא נשכח ולא נסלח. אל אקצא שלנו.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ' בסיון תשע"ד

מפגן ערבי מול פאנל בנושא הר הבית-ערוץ 7
המחאה הערבית
אם תרצו

סטודנטים ערבים באוניברסיטה העברית בהר הצופים קיימו אתמול (שלישי) הפגנה נגד קיומו של פאנל בנושא "הר הבית: חופש פולחן וריבונות או המקום הנפיץ בעולם" שקיים תא תנועת 'אם תרצו' באוניברסיטה העברית.

בפאנל, שהתקיים באישור האוניברסיטה, השתתף חבר הכנסת משה פייגלין המרבה לעלות להר הבית והעיתונאי ארנון סגל, ממובילי המאבק למתן אישורי תפילה ליהודים בהר הבית.

התאים הסטודנטיאליים הערבים קיימו את עצרת המחאה נגד "הכנס המסית והגזעני" לטענתם, המטיף לטעמם לעלות ולתקוף את הר הבית. יצוין כי חברי הכנסת הערבים עיסאווי פריג' ממרצ וחנא סוויד מחד"ש הוזמנו לפאנל אך סירבו להשתתף בו היות והמארגנים הם פעילי 'אם תרצו'.

הסטודנטים הערבים הניפו מחוץ לכותלי האוניברסיטה שלטים בהם נכתב בין היתר: "קוראים לזה אל אקצא לא הר הבית", "הדת היהודית אוסרת על יהודים להיכנס למסגד אל אקצא", "לא נסלח ולא נשכח. אל אקצא זה שלנו" ועוד.

רכזת תא 'אם תרצו' באוניברסיטה העברית, בר שלו, מספרת כי "בזמן שמספר ערבים עמדו מחוץ לאוניברסיטה והפגינו נגד מה שהם חשבו שהיה 'גזענות', חבריהם ישבו איתנו באולם ההרצאות, שמעו על הקשיים שפוקדים יהודים שמבקשים לעלות להר הבית ושאלו שאלות מאתגרות.

''רובם הגיעו בשביל להתסיס, אך בזמן שהיו כאלה שבחרו להתנגד בצורה עיוורת לדיון לגיטימי, חבריהם בחרו להגיע, לשאול שאלות ולהתמודד עם הטענות ועל כך אני מברכת. הם יצאו עם תשובות לשאלותיהם והבינו את המורכבות שניסינו להביא לדיון, הרבה יותר מאלו שבחרו להחרים אותו", הוסיפה שלו.