"בשעת מבחן, התורה שאדם לומד עומדת לו"

הרב חיים דרוקמן ראש מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, בירך את המשתתפים בחידון הגמרא הארצי שהוקדש להצלת החטופים.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"א בסיון תשע"ד

אתם יכולים לדעת ש"ס. הרב דרוקמן
אתם יכולים לדעת ש"ס. הרב דרוקמן
צילום: גילי צרפתי

חידון הגמרא הארצי התקיים אתמול (רביעי) בישיבת בני עקיבא נתניה.

החידון שהפך למסורת נערך על ידי מרכז ישיבות ואולפנות בנ"ע, כשנציגים מ-13 ישיבות תיכוניות לקחו בו חלק וגילו בקיאות מרשימה במסכת פסחים.

משתתפי החידון לא שכחו את בני גילם הנערים החטופים ופתחו באמירת פרקי תהילים ותפילה מיוחדת להצלתם בתקווה ובאמונה שגם הם ישובו במהרה לבתיהם וישיבותיהם.

אל שלב הגמר עלו חגי דימניק ואלעד מגד מישיבת בנ"ע קרית הרצוג, יהודה בן עזרא מישיבת חורב, דוד בנר מישיבת בנ"ע בית יהודה כפר מימון ואביחי יום טוב מישיבת קרית נוער בירושלים.

השופטים בתחרות היו הרב חיים דרוקמן ראש מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, הרב ד"ר יהודה פליקס ראש המינהל החינוכי ברשת, הרב יהודה זולדן מפקח ראשי לתושב"ע במשרד החינוך והרב יעקב קורצמן ר"מ ומחבר החידון.

אלעד מגד מישיבת בנ"ע קרית הרצוג זכה במקום הראשון דוד בנר מיב"ע בית יהודה הגיע למקום השני וחגי דימניק אף הוא מיב"ע קרית הרצוג במקום השלישי.

בחידון נכחו הורי התלמידים, ראשי הישיבות, מנכ"ל רשת מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא הרב בני נכטיילר וסמנכ"ל הכספים אבי שחר וראש הישיבה המארחת הרב אלי פרידמן. את החידון הנחה הרב מאיר וינינגר רכז תוכנית יגדיל תורה במרכז ישיבות ואולפנות בנ"ע.

הרב דרוקמן עודד את התלמידים ללימוד ואמר: "אתם יכולים לדעת ש"ס. לא רק שיהיה ש"ס בארון, אלא גם במוח ובלב. זה בידכם. היו שליחים לחבריכם ללימוד מתוך הנאה, יש לזה ערך אדיר של עליה בתורה". הרב אמר עוד: "תורה שאדם לומד, היא בתוכו ובשעת מבחן היא עומדת לו והוא מתגבר".

הרב בני נכטיילר דיבר עם התלמידים על היציאה לחופש הגדול בקרוב והתייחס לתפילות על החטופים: "הרב קוק אומר שאדם יכול לבדוק את עצמו על ידי התפילה. הדרך שבה הוא מתפלל מעידה על יראת השמים שלו. כשאנחנו רואים היום שעם ישראל כולו מתכנס בכל מקום להתפלל ומארגנים תפילות מהרגע להרגע ובצמתים ובכל מקום. עם ישראל בודק את עצמו בתפילה. אבל באותו עניין גם החופש הוא זמן שכל בחור יכול לבדוק בו את עצמו".