הציל בדואי מתקיפה - ועוכב לחקירה

מנהל בית ספר שדה כפר עציון עוכב לאחר שהפריד בין נערים מבת עין לבדואי מכפר חורה. המשטרה: הוא עוכב לחקירה בגין תקיפה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ג בסיון תשע"ד

ניידת משטרה
ניידת משטרה
משה הורביץ - דוברות הצלה גוש דן

מנהל בית ספר שדה כפר עציון, ירון רוזנטל, התנדב בשבת האחרונה לסייע בחיפושים אחר הנערים החטופים, זאת מכיוון שהוא מכיר כל חלקה ומערה באזור גוש עציון.

עם צאת השבת, יצא רוזנטל מבית ספר שדה לכיוון ביתו בירושלים ולהפתעתו הרבה ראה "חבורת נערים ישראלים מכים ערבי בצומת כפר עציון". רוזנטל לא היסס ויצא להפריד אך להפתעתו הרבה, עם הגעת המשטרה לנקודה, ברחו הנערים ומשטרת ישראל בחרה לעכב אותו בעקבות הכאת הנערים.

חשוב לציין כי הנערים ברחו חזרה ליישוב בת עין ועל אף ההסברים שנתן למשטרה, עיכבו אותו לחקירה. לאחר בדיקה נוספת, התברר כי רוזנטל הציל מתקיפה בדואי מכפר חורה שבנגב.

דקות לפני הגעתו לחקירה בתחנת עציון אמר רוזנטל "חוצפה שעצרו את האדם הלא נכון ונתנו לחבורת טרוריסטים יהודים לברוח. גם כאשר הבינו שאני באתי לסייע לאותו אחד שהם הכו ואף ניפצו את חלונות רכבי ורכבו. בושה וחרפה למדינה שעוצרת אדם שהתנדב לסייע לצבא בחיפוש אחר הנערים ונתנו לטרוריסטים הללו לברוח", הוסיף רוזנטל.

מנגד טוען תושב בת עין בשיחה עם ערוץ 7 כי הנערים לא ברחו לישוב אלא המתינו לקבל טיפול רפואי מאחר ולטענתו הוכו על ידי רוזנטל, בנוסף הוא מציין כי הם המתינו לשוטרים כדי להגיש תלונה על תקיפה, "והראיה היא ששוטרים שהיו נוכחים במקום לא מצאו לנכון לעצור את 'חבורת הטרוריסטים', כפי שמכנה אותם רוזנטל אלא השוטרים בחרו לעכב אותו".

ממשטרת ש"י נמסר כי רוזנטל "עוכב לחקירה בגין תקיפה".