גזר המערכת ברמת הגולן
גזר המערכת ברמת הגולן צילום: פלאש 90

הסלמה בצפון:  מוחמד קראקרה בן 15 מהכפר עראבה נהרג הבוקר (ראשון), ואביו בן ה-56 נפצע באורח בינוני מפיצוץ ברכב אזרחי של קבלן שמבצע עבודות עבור משרד הביטחון בגולן. באירוע נפצעו בנוסף שני בני אדם במצב קל. 

הנער שנהרג הוא בנו של עובד קבלן שהצטרף אליו הבוקר לעבודה. בשלב זה עדין לא ברור האם מדובר בפיצוץ מטען, מטיל נ"ט או בפצצת מרגמה שפגעה ברכב. 

עוד נמסר כי כוחות ביטחון רבים סורקים את הזירה כדי לשלול אפשרות כי מחבלים חדרו לשטח ישראל. מערכת הביטחון תבדוק האם מדובר בירי מכוון כלפי ישראל ותשקול כיצד להגיב.

רשתות תקשורת סוריות דיווחו כי צה"ל הגיב בירי טנקים ובירי ארטילארי לעבר יעדים סורים. צה"ל והמשטרה הקימו חפ"ק בעין זיוון כחלק מחקירת האירוע החמור והאזרחים מורחקים מהאזור.

גורם ביטחוני מסר לכלי התקשורת כי ההערכה היא שמדובר בפיגוע מכוון כלפי אנשי משרד הביטחון וכי מדובר בטיל שכוון אל עבר עובדי הקבלן באופן ישיר.

מדובר צה"ל נמסר כי "רכב אזרחי השייך לחברה קבלנית המועסקת על ידי משרד הביטחון נפגע מפיצוץ במרחב הגבול במרכז רמת הגולן. האירוע בבדיקה".

נציין כי זו איננה הפעם הראשונה בה מלחמת האזרחים וחילופי האש בסוריה מתורגמים לפגיעה בישראל.

בראשית החודש הגיבו תותחי צה"ל באש ארטילרית לכיוון סוריה, בתגובה לירי מכוון שבוצע לעבר מוצבים של צה"ל באזור החרמון. בחודש מרץ נפצעו ארבעה חיילי צה"ל, אחד באורח קשה ושלושה באורח קל, כתוצאה מפיצוץ מטען חבלה על גדר הגבול. בתגובה לתקרית פתחו כוחות צה"ל בירי ארטילרי לעבר יעדי טרור בסוריה.