גיל-עד שאער והרב גרוסמן
גיל-עד שאער והרב גרוסמןבאדיבות המשפחה

רבה של מגדל העמק, הרב יצחק דוד גרוסמן, ביקר בסוף השבוע האחרון בבית משפחת שאער ביישוב טלמון.

הרב גרוסמן שביקש לבוא ולחזק את בני המשפחה, גילה כי בכניסה לבית מתנוססת תמונתו עם הנער גיל-עד.

מתברר, כי לפני כשלוש שנים עת נכנס גיל-עד לעול המצוות, הוא ביקר אצל הרב גרוסמן במגדל העמק לרגל יום הבר מצווה.

האב אופיר סיפר לרב גרוסמן המופתע כי "מאז גיל-עד הפך בן 12, הוא כבר היה מוכן להיכנס לעול המצוות. מאוד מרוגש היה מיום הבר מצוה ועסק בהכנתו מתחילת השנה. למדנו יחד את הלכות התפילין, הוא ביקש להשתתף ולראות את פרשיות התפילין מוכנסות לבתיהן ואף בחר את תיק התפילין. כולו היה מרוגש ונכון ליום זה.

"לקראת יום הבר מצוה ביקש גיל-עד ממני ומאשתי בקשה מאוד מיוחדת: הוא רוצה ביום הבר מצוה לקבל את ברכתו של הרב גרוסמן ממגדל העמק. מה לא עושים עבור הבן? קמנו ונסענו למגדל העמק. היינו בטוחים כי הרב גרוסמן שהוא איש עסוק יקבל אותנו לדקה ושתיים, אבל נכונה לנו הפתעה. הרב גרוסמן הקדיש לגיל-עד למעלה מחצי שעה והאיר פניו אליו בנועם ובחביבות".

גיל-עד שער מקבל תפילין לקראת בר המצווה

האמא אף הוסיפה לספר, כי גיל-עד היה שבוי בקסמו של הרב גרוסמן זמן רב, וביקש שתכנית הבר מצוה תעסוק בנושא הרב גרוסמן ומוסדות מגדל אור. "הוא הרגיש זכות להתברך אצל הרב בבר מצווה, זכות שמלווה אותו כל הימים".

כאן הגיע תורו של הרב גרוסמן להשלים את הפאזל. "זה היה ביום ראשון, מתקשרים אליי מהמזכירות לומר שיש כאן נער בר מצווה. הייתי אמור לצאת לירושלים, אך כדי שלא לצער את הנער קיבלתי אותו בשמחה. לפני היציאה, ניגש אלי גיל-עד ולחש באזני: 'הרב מקדש שם שמיים במוסדות מגדל אור, אני רוצה גם לקדש שם שמיים כמוך'. ברכתי אותו ונפרדנו לשלום".

"גיל-עד, אייל ונפתלי", סיים הרב גרוסמן, "הם שבויים בידי הקדוש ברוך הוא ולא בידי החמאס. כי כשיהודי מקבל על עצמו עול מלכות שמים וכשכלל ישראל מתפלל ומעתיר כה הרבה עבורם, הרי הם נתונים בידיו של הקדוש ברוך הוא שבוודאי יעשה עימם רק טוב וחסד".