ערבים תקפו יהודים, ומי הורחק מעיר האבות?

2 נערים יהודים הותקפו סמוך למערת המכפלה ונעצרו על ידי המשטרה. בית המשפט קיבל את טענותיו של עו"ד בן גביר ושחרר אותם לביתם.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ד בסיון תשע"ד

ערבים תקפו יהודים, ומי הורחק מעיר האבות?-ערוץ 7
עו"ד איתמר בן גביר
צילום: פלאש 90

שני נערים יהודים הותקפו במהלך השבת האחרונה על-ידי קבוצת ערבים בעת שסיירו סמוך למערת המכפלה בחברון.

כוחות צבא אשר הגיעו למקום חילצו את השניים ומנעו אסון.

לתדהמת השניים, אחד מהם חייל משוחרר, שוטרים שהגיעו למקום עיכבו אותם בתחנת המשטרה וזאת בעקבות טענת הערבים לפיה השניים הם שהחלו בתקיפה.

לאור מצבם הרפואי נאלצו השוטרים לפנותם לבית החולים לצורך טיפול רפואי. במהלך הלילה שוחררו השניים מבית החולים לאחר שאחד אובחן כסובל מחבלות ברגליו והשני פרק את הכתף, אך נלקחו בשנית לתחנת המשטרה, שם נחקרו בחשד לתקיפה.

הבוקר הובאו הנערים להארכת מעצר בבית המשפט השלום בירושלים, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם בשלושה ימים. נציג המשטרה הסביר כי אמנם נעצרו שלושה ערבים מבין התוקפים הרבים, אך לטענתו יש להשאיר את הבחורים היהודים במעצר כדי לבדוק האם גרסתם לאירוע נכונה.

עו"ד איתמר בן גביר המייצג את השניים מטעם ארגון ''חוננו'' טען בתגובה כי השניים הם שהותקפו בידי כעשרים ערבים וכי המשטרה לא עשתה פעולות פשוטות אשר ביכולתן לחזק את טענת הנערים, כבדיקת מצלמות האבטחה במקום.

עוד טען עו"ד בן גביר כי המעצר אינו חוקי שכן המשטרה הודיעה לשניים רק הבוקר כי הם עצורים וזאת בניגוד לחוק. בסוף הדיון קיבלה השופטת יעל ייטב את טענותיו של עו"ד בן גביר, קבעה כי החשד הסביר לביצוע עבירה של תקיפה הוא קלוש ושחררה את השניים בתנאי הרחקה מחברון למשך 30 יום.

"משטרת חברון צריכה לעשות חשבון נפש", אמר בעקבות המקרה עו"ד בן גביר. "יהודים מותקפים ונפצעים והמשטרה עוצרת דווקא אותם ומביאה אותם להארכת מעצר. אני חייב לומר כי בחלקים מהדיון היתה תחושה שיש גורמים במשטרה שיש להם זיכרון קצר ולא לקחו בחשבון שרק לפני שבוע וחצי חטפו ערבים שלושה ילדים סמוך לחברון.

"מעניין מה היה קורה אם אותם 20 ערבים שתקפו את הצעירים היהודים היו מכניסים אותם לתוך הבית וסוגרים אותם.  מדובר בשני צעירים שהיו בסכנת נפשות והתנהלות המשטרה נתנה לגיטימציה לאלימות הערבים", טעו בן גביר.

מארגון "חוננו" נמסר בתגובה כי "אם הפיל הזה שנקרא היחידה לפשיעה לאומנית עם כל אמצעיו עתירי התקציב היה מופנה לפשיעה לאומנית אמיתית – אולי לא היתה פשיעה לאומנית נגד יהודים בארץ ישראל".