כנגד כל הסיכויים: אלג'יריה קרובה לשמינית

הנבחרת האלג'יראית במרחק נגיעה משלב שמינית הגמר, בזכות מחצית ראשונה הטובה ביותר שהייתה במונדיאל. כבר הובילה 0:3, ובסיום - 2:4.

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ה בסיון תשע"ד

כנגד כל הסיכויים: אלג'יריה קרובה לשמינית-ערוץ 7
האלג'יראים חוגגים בסיום
רויטרס

גם אלג'יריה וגם דרום קוריאה אלו שתי נבחרות שהשם שלהן לא גורם לאוהד הכדורגל הממוצע לפנות לו את השעתיים הקרובות ולצפות במשחק ביניהן. אבל דווקא אלו שאוהבים כדורגל שמח התקפי ומלא עניין היו צריכים לפנות להם את הזמן אתמול כשנפגשו שתי הנבחרות החלשות יחסית של בית ח'.

אלג'יריה ודרום קוריאה הגיעו למשחק כמו לטורניר כולו, בעמדת אנדרדוג מובהקת שכן בבית שלהן משחקות נבחרות חזקות וותיקות כמו בלגיה ורוסיה. הבלגים עם הסגל הצעיר עמוק ומוכשר הם הפייבוריטים לעלות מהמקום הראשון מהבית הזה, על המקום השני נאבקות שלוש הנבחרות האחרות כשכאמור לפני הטורניר רוסיה הייתה הפייבוריטית הטבעית.

אחרי תוצאת התיקו במחזור הקודם מול דרום קוריאה וההפסד אמש לבלגיה, הרוסים נראים בדרך המהירה לפוטין חזרה, ודווקא האלג'יראים האנונימיים נראים כמו נבחרת שיכולה להעפיל מהמקום השני של בית זה. לא בטוח שבשלב הבא מול גרמניה החזקה יהיה מה להציע לנבחרת שתעפיל מהמקום השני, אבל עצם ההעפלה היא הישג גדול עבור האלג'יראים.

למעשה, האלג'יראים עדיין לא הבטיחו את מקומם בשלב הבא אך בזכות הפרש שערים עדיף הם נמצאים במקום הטוב ביותר מבין שלוש הנבחרות שהן לא בלגיה.

כבר מההתחלה אפשר היה לראות שהולך להיות במשחק הזה משהו מיוחד כשאלג'יר תקפה שוב ושוב את שערם של הקוריאנים. בדקה ה-26 הם גם באו על שרם והחלו בטירוף שלהם. הראשון שהבקיע היה איסלאם סלימאני שהיה המצטיין על המגרש. סלימאני הצליח להתמודד מול שני שחקני הגנה קוריאנים וכבש מקרוב את השער הראשון במשחק. לא עברו שתי דקות ואלג'יריה כבשה את השני אחרי כדור קרן שהוגבה ויציאה רעה של השוער הקוריאני. 8 דקות אחר כך וזה כבר 0:3. שוב סלימאני שחדר לרחבה ועשה במחצית המגרש של הקוריאנים ככל העולה על רוחו. הפעם סלימאני בישל לג'אבו שבעט בנגיעה לתוך השער. היו אלה עשר הדקות הטובות ביותר במונדיאל עד כה.

דרום קוריאה עוד ניסתה לחזור למשחק, כשארבע דקות בתוך המחצית השניה כבשו שער מצמק לרשת האלג'יראים. בדקה ה-60 כמעט וקוריאה חזרה למשחק, אבל הצלה מדהימה של השוער האלג'יראי השאירה את האדומים במרחק סביר מנבחרתו. אלג'יר הבינה את הרמז וכבשה שער דקה אחת בלבד אחרי ההצלה של שוערם. חילופי מסירות יפים במיוחד, סייעו לבראהימי לכבוש מקרוב את השער הרביעי של נבחרתו במשחק. הקוריאנים הצליחו רק לצמק בשער נוסף. בסיום: 2:4 לזכות אלג'יריה שבמרחק נגיעה משלב שמינית הגמר. הפתעה גדולה מאוד.

מהלך המשחק:

דקה 9: איסלאם סלימאני נראה כמו האיש החם של האלג'יראים על המגרש כשנגיחה שלו מכדור קרן אמנם הלכה החוצה, אבל בהחלט בישרה על הבאות.

דקה 19: שחקן נוסף של אלג'יריה שבלט במשחק היה בראהימי. גם הוא קיבל הזדמנות לכבוש שער מוקדם, אבל לא הצליח לנצל את הכדור הנפלא שקיבל חמישה מטרים מהשער הקוריאני כשהכדור פגע בצד הלא נכון של רגלו. אל דאגה, הוא עוד יבוא על שכרו.

דקה 26: המבשל המצטיין של הערב היה סופיאן פגולי. האלג'יראים הראו שהם לא רק עושים קולות של נבחרת חזקה, אלא כובשים כדי להוכיח זאת. פגולי שלח כדור מרהיב לאיסלאם סלימאני שחדר אל תוך הרחבה, התגבר על שני שחקני הגנה אדומים וכבש מקרוב את הראשון. 0:1 לאלג'יריה.

דקה 28: לא עברו שתי דקות והתוצאה כבר 0:2. כדור קרן מדויק הוגבה לראשו של רפיק חאליש, השוער ג'ונג סונג ריונג הקוראיני יצא לא טוב וחאליש כבש את השני.

דקה 36: עשר דקות אחרי השער הראשון ושמונה דקות אחרי השני, ואלג'יריה עולה ל-0:3. זה נראה חד צדדי ומרהיב עוד יותר מהמחצית הראשונה בין פורטוגל לגרמניה במחזור הקודם. שוב סלימאני שחדר לרחבת הקוריאנים, אך הפעם בישל ולא כבש בעצמו אחרי שמסר לג'אבו. דבר לא נשאר לג'אבו, רק להרשית. זה השלב בו קוריאה רק חיכתה לשריקת הסיום למחצית הראשונה ולרדת לחדרי ההלבשה כדי לנסות למצוא את הדרכים שיעזרו להם לחזור למשחק.

דקה 49: קוריאה עלתה בטירוף ונראה שמצאה את הדרך הנכונה. שער של הונג מינג סון אחרי שבעט כדור חלש ושטוח בין רגליו של אמבולחי האלג'יראי העיר את הקוריאנים ונתן להם זריקת עידוד.

דקה 60: כמעט וקוריאה צימקה לשער אחד בלבד אחרי שקי סונג יאונג שיחרר פצצה מ-30 מטרים. שוער אלג'יריה התעופף והדף את הכדור לקרן ושמר על מרחק סביר של נבחרתו מזו האדומה.

דקה 61: לא עברה דקה מההזדמנות של קוריאה, והלבנים מאלג'יריה עשו זאת שוב. דאבל פס של מסירות בין פגולי לבראהימי הותיר את האחרון לבדו מול השוער הקוריאני שרק נשאר לו להוציא את הכדור מהרשת. 1:4 מטורף לאלג'יריה. נראה לכם שזה הסוף? תחשבו שוב.

דקה 71: קוריאה לא ויתרה והצליחה שוב לצמק את התוצאה אחרי שפריצה מהאגף מצאה את קו ג'ה צ'ואל לבדו על קו השער. לקוריאני לא היה מה לעשות חוץ מלדחוק את הכדור לתוך הרשת של הלבנים.

הקוריאנים עוד ניסו את מזלם, אבל המרחק של שני השערים היה גדול עליהם. בסיום - 2:4 עבור אלג'יריה שאמנם תפגוש במחזור האחרון את בלגיה החזקה והדרמטית אבל הפרש השערים עומד לזכותה. 

הרכבי הנבחרות:

אלג'יריה: ראיס אמבולחי, אייסה מאנדי, מאג'יד בוגרה, רפיק חאליש, ג'אמל מסבאח, יאסין בראהימי (מחדי לאסן, 77), סופיאן פגולי, איסלאם סלימאני, קארל מג'אני, נביל בנטאלב ואבדלמומן ג'אבו (נאביל חילאס, 73).

דרום קוריאה: ג'ונג סונג-ריונג, לי יונג, קים יונג-גוון, הונג ג'אונג-הו, יון סוק-יונג, קי סונג-יאונג, לי צ'ונג-יונג (קון הו לי, 64), האן קוק-יונג (דונג וון ג'י, 78), קו ג'ה-צ'אול, פארק צ'ו-יונג (שין ווק קים, 57) וסון הונג-מין.

 

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il