האפליקציה
האפליקציהחברת Codletech

דביר כהן (22) מהרצליה וטל לוי (23) מנתיבות, בעלי חברת Codletech פיתחו בשבוע האחרון אפליקציה חינמית, ששולחת אות מצוקה לכוחות הביטחון הרלוונטים, בעת שאדם נמצא בטרמפ וחייו נתונים בסכנה.

את האפליקציה פיתחו בעקבות מקרה החטיפה האחרון, בתקווה למנוע חטיפות עתידיות ולעזור לכוחות הביטחון.

"התחלנו לעבוד על האפליקציה ביום שלישי שעבר, רצינו לתרום למערכה וחשבנו כיצד אנחנו יכולים לנסות למנוע חטיפות עתידות, לסייע משמעותית לכוחות הביטחון ולהציל חיים", מספר לוי, "כך נולדה האפליקציה 'עליתי על טרמפ' והיא פשוטה לתפעול, בעת התחלת נסיעה לוחצים על כפתור 'עליתי על טרמפ' באפליקציה, האפליקציה תשמור את המיקום של הנוסע בכל 2 דקות עד שירד מהטרמפ. במקרי חירום נוכל להעביר את הפרטים לכוחות הביטחון והגורמים הרלוונטיים. בנוסף, ישנו כפתור 'שלח הודעת חירום' - שישלח הודעת סמס עם קריאת מצוקה והמיקום המדויק של הנוסע לאנשי הקשר שיגדיר מראש בעת הצורך".

איך בדקתם שהאפליקציה פועלת בשטח?

"בהתחלה עשינו בדיקות במקום העבודה, לאחר מכן עשינו מספר נסיעות אחרי הפעלת טרמפ ושלחנו הודעת חירום לאנשי קשר אשר בחרנו דרך האפליקציה. האפליקציה שלחה את הודעות החירום עם המיקום המדויק שלנו ובכל 2 דקות עדכנה את מסד הנתונים שלנו עם המיקום, רדיוס דיוק המיקום, זמן דגימת המיקום, מספר הטלפון שמוקם ועוד פרטים טכניים. האפליקציה זמינה כעת באנדרואיד, ובהמשך השבוע תשתחרר גירסא גם לאייפון".

איזה תגובות אתם מקבלים?

"התגובות לאפליקציה מעולות. אנשים מפרגנים, משתפים את חבריהם ומבינים כי האפליקציה יכולה להציל חיים".


לינק לאפליקציה:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.codletech.imontremp