יואב בן צור
יואב בן צור צילום: פלאש 90

יואב בן צור הצהיר אמונים (שני) במליאת הכנסת ויחל לכהן כחבר כנסת מטעם סיעת ש"ס.

מיד לאחר הצהרת האמונים אמר בן צור כי "להיות חבר כנסת בעיני זו שליחות קודש ואחריות כבדה. מעלי מרחפת דמותו רבת ההוד של מורי ורבי מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל שזכיתי להיות שלוחו בכל עשייתי הציבורית.

"כמעט מיום עומדי על דעתי הייתי משרת ציבור ותמיד ראיתי בפעילותי הציבורית מנוף להיטיב עם הזולת ולהיטיב עם החלשים. ברגע מרגש זה אני כולי תקווה שאזכה לעמוד במשימות המוטלות עלי. ברצוני לסיים בתפילה לשחרורם של החטופים", הוסיף בן צור.

בן-צור (יליד 1958), שימש כמנכ"ל רשת מעיין החינוך התורני בשנים 2007–2013. הוא מוסמך לרבנות, בעל כושר לכהן כרב שכונה ובעל תואר שני במנהל עסקים ובמנהל ציבורי. את שירותו הצבאי סיים בדרגת סרן (מיל'). החל מסוף שנות השמונים היה אחראי על קליטת עלייה בצפון הארץ מטעם משרד הדתות.

ב-1993 נתמנה למשנה למנכ"ל המקומות הקדושים. ב-1997 מונה למנכ"ל החברה הממשלתית "המשקם", וכיהן בתפקיד עד 2007. ב-2005 מונה ליו"ר המועצה הדתית בירושלים וכיהן בתפקיד במשך שנה וחצי. נשוי לעפרה, אב לשבעה, סב לתשעה ומתגורר בשכונת הר נוף בירושלים.

מוקדם יותר היום נפרדה סיעת ש"ס מח"כ אריאל אטיאס. "יש לנו סיעה מגובשת והיתה לי הזכות להיות יו"ר הסיעה", אמר אטיאס, "אני אמשיך לפעול ככל יכולתי לטובת התנועה".

נפרדים מאטיאס

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו