לאחר החטיפה: אלפים הורידו את אפליקציית המוקד

מנהל מוקד בנימין מספר לערוץ 7 כי אלפי תושבים כבר הורידו את אפליקציית החירום שהשיק המוקד לאחר החטיפה.

אורנית עצר , כ"ו בסיון תשע"ד

לחצן המצוקה
לחצן המצוקה
אפליקציית המוקד

מנהל מוקד בנימין, דוד יואל, מספר לערוץ 7 על אפליקציית החירום החדשה שהוציא המוקד לאחר החטיפה.

ההאפליקציה החדשה נועדה לתת לתושבי בנימין מענה בעת מצוקה.

לדבריו, האפליקציה הייתה עד כה בתקופת ניסוי בקרב קבוצת מבחן. לאחר החטיפה ולאור בקשות רבות שהגיעו למוקד בנימין התקבלה החלטה להפיץ את האפליקציה לשימוש התושבים מוקדם מהמתוכנן".

מנהל המוקד מספר על תהליך פיתוח האפליקציה, "לאחר שהפסיקו להשתמש במערכות ברק שהיו מותקנות ברכב ואפשרו פניה למוקד בזמן אמת חיפשתי אפליקציה שתענה על הצורך הזה".

יואל מתייחס לאפליקציות החירום המציפות את השוק בשבוע האחרון, "בניגוד לכל אפליקציה אחרת בשוק, האפליקציה עברה פיילוט מסודר של כארבעה חודשים עם רכזי הביטחון בישובים, אחר כך, בישוב נווה צוף, תוך כדי שדרוגים ותיקונים, כל זה עם ייעוץ צמוד של מחלקת הביטחון של מטה בנימין".

"אחרי האירוע של החטופים, החלטנו לפתוח אותה לכל תושבי בנימין", אומר יואל, "נכון לעכשיו כ-1500 תושבים הורידו את האפליקציה".

על פעילות המוקד לאורך השנה הוא מספר, "מוקד בנימין מטפל בעשרות אירועים ביטחון ביום ומעל אלף פניות מוניציפאליות בחודש. אנחנו מטפלים בכל פניה המגיע למוקד, החל מרכבים תקועים ועד אירועים יותר דרמטיים כמו חדירות לישובים ועוד".

האפליקציה שפותחה ע"י חברת DominApp מאפשרת למשתמש שנקלע למצוקה או למצב חירום, לשלוח למוקד החירום דיווח ופרטים על המקרה.

פעולת הדיווח מתבצעת ע"י לחיצת כפתור אחת. בעת הדיווח האפליקציה מבצעת את הפעולות הבאות: איתור מדויק של מקום האירוע, צילום תמונת פנים מהמצלמה הקדמית, צילום סרטון וידאו מתאר את זירת האירוע, שליחת הודעות sms לאנשי קשר שהוגדרו מראש ע"י המשתמש וביצוע שיחה ישירה למוקד בנימין.

כל הפעולות מתבצעות במקביל ונשלחות למוקד בזמן אמת, מה שמאפשר טיפול מהיר באירוע. במידה והמשתמש יפעיל את האפליקציה בעת מצוקה מחוץ לתחומי בנימין, המוקד יטפל בפניה ויפנה לגורמים הרלוונטיים.

האפליקציה זמינה כרגע רק באנדרואיד, (מוקד בנימין בGoogle play). האפליקציה למכשירי אייפון נמצאת בפיתוח.

מענה בעת חירום

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il