מייק האקבי בשומרון
צילום: תהילה וערן לוי

המועמד לנשיאות ארצות הברית מטעם המפלגה הרפובליקנית, מייק האקבי, ביקר היום (רביעי) ביישוב צופים שבשומרון.

ראש המועצה גרשון מסיקה סקר בפני האקבי את מפת ההתיישבות בשומרון, ובתום תצפית על מישור החוף אמר המועמד לנשיאות כי "אני רוצה להביע את הדאגה של כל אמריקאי למשפחת פרנקל. החטיפה של נפתלי היא דבר שלא יעלה על הדעת עבור כל אדם בעל לב על פני כדור הארץ.

"לאף אמא לא מגיע לשים את הראש שלה על הכרית בלילה מבלי לדעת היכן נמצא הילד שלה", אמר האקבי והוסיף כי "אנחנו מצטרפים לאנשי העולם, לאנשים הרציונליים והשפויים של העולם, ומבקשים שאם למישהו יש מידע, בבקשה בשם האלוהים ובשם ההגינות, אל תסתירו את המידע הזה ובואו נחזיר את הילדים הללו הביתה".

האקבי נשאל כיצד ארצות הברית צריכה לנהוג מול הקמת ממשלת פתח וחמאס, וענה באופן ברור כי "אסור לארצות הברית לקבל איחוד בין פתח לחמאס, זה לא מקובל. חמאס אפילו על פי הסטנדרטים של מחלקת המדינה הוא ארגון טרור".

איש המפלגה הרפובליקנית הדגיש כי אסור לנהל משא ומתן עם טרוריסטים ובוודאי שלא לממן אותם, "לא יעלה על הדעת לשלם עוד פני אחד של משלם המיסים האמריקני לפלשתינים, כל זמן שהם חושבים שזה בסדר להיות שותפים עם טרוריסטים. אנחנו צריכים לדרוש לא רק את העצירה של היחסים הללו, על ארצות הברית לדרוש מחמאס לתת דין וחשבון מלא על המעורבות שלהם בחטיפת שלושת הנערים הצעירים".

ראש המועצה גרשון מסיקה אמר לסנטור כי "התמיכה שלך ושל סנאטורים רבים אחרים בישראל בכלל ובהתיישבות ביו"ש בפרט היא חשובה ומוכיחה כי למרות האיומים של השמאל על דה-לגיטימציה בעולם, בכל מקום על פני הגלובוס ישנה תמיכה למדינת ישראל ולהתיישבות החלוצית ביו"ש".

מסיקה הציג להאקבי את שפלת החוף פרושה למרגלות צופים שבשומרון והדגיש בפניו כי "מכאן ניתן להבין בצורה הטובה ביותר את הסכסוך הישראלי-פלשתיני, ללא השומרון לא תהיה שליטה על שפלת החוף, מדינת ישראל לא יכולה להתקיים ללא השומרון".

סגנו של מסיקה, יוסי דגן, סיפר להאקבי על פעולות ההסברה של המועצה במגרש ההסברה העולמי. "אם בהזמנת סנאטורים וחברי פרלמנט לסייר בשומרון ואם בהוצאת משלחות הסברה לפרלמנטים באירופה - למען מדינת ישראל וההתיישבות ביו"ש.

"המפגש הזה מהווה צעד נוסף לחיזוק מעמדה של מדינת ישראל ברחבי העולם", הוסיף דגן. ''דווקא בעת הזו בה אנו מבקשים למצוא את בנינו חשובה הנוכחות של בכירים אמריקאים, בישראל ובשומרון".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו