יעלון: משימה מורכבת מאוד

לא נרפה במאמץ, עד הרגע בו נניח ידנו על החוטפים ונמצא את הבנים. זו משימה מורכבת מאוד, אמר שר הביטחון להורי שלושת החטופים.

עוזי ברוך , כ"ט בסיון תשע"ד

שלושת החטופים
שלושת החטופים
באדיבות המשפחות

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, נפגש אחר הצהריים (שישי) עם הורי הנערים החטופים גיל-עד שאער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח בלשכתו בתל אביב.

בפגישה השתתפו גם הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ וראש השב"כ יורם כהן.

במהלך הפגישה, בה עודכנו ההורים על התקדמות החקירה והמשך החיפושים, אמר שר הביטחון, "כל עוד לא הוכח אחרת, הנחת העבודה היא שהבנים בין החיים. איננו חוסכים בדבר, והמאמץ נמשך במלוא העוצמה והנחישות".

"המאמץ הוא מודיעיני ומבצעי, וכוחות רבים של צה"ל, השב"כ ומשטרת ישראל עוסקים בזה. לא נרפה במאמץ, עד הרגע בו נניח ידנו על החוטפים ונמצא את הבנים. זו משימה מורכבת מאוד. מאז הפגישה הקודמת אנו מתקדמים בחקירה, אך עלינו להתאזר בסבלנות", אמר שר הביטחון למשפחות".

כוחות צה''ל ממשיכים בפעילות לאיתור הנערים החטופים. הלילה נעצרו 9 פלסטינים, ונסרקו כ-40 יעדים באזור חברון. בביתוניא נתפסו שני אקדחים ובעידנא נתפס מטען חבלה. 

אמש הותר לפרסום כי מרוואן קווסאמה ועאמר אבו-עיישה, תושבי חברון, הם החשודים העיקריים בחטיפתם של שלושת הנערים לפני כשבועיים. במהלך מבצע "שובו אחים" נעצרו מאות פלסטינים, רובם נמנים עם ארגון חמאס, בהם מספר חשודים הנחקרים בשב"כ בחשד למעורבות בפיגוע.