ברזיל היום
ברזיל היוםרויטרס

איזו פתיחה מדהימה לשלב שמינית גמר המונדיאל. ברזיל המארחת אירחה למשחק הראשון בשלב שמינית בגמר את צ'ילה.

משחק שממנו רק אחת עולה לשלב הבא - שלב רבע הגמר. ברזיל פתחה עם כוכבה הגדול ניימאר בחוד הנבחרת, ואילו צ'ילה עם כוכבה שלה בחוד הנבחרת - אלכסיס סאנצ'ס המשחק ביחד עם ניימאר בקבוצת הכדורגל של ברצלונה הספרדית.

כבר משריקת הפתיחה אפשר היה לראות שאין הבדלי רמות בין שתי הנבחרות הללו, ושתי הנבחרות הבינו שאסור להם לוותר והלכו בכוח ובאגרסיביות רבה לכל כדור.

בדקה ה-18 רעשה ברזיל. כדור קרן של האלק הגיע לראשו של טיאגו סילבה, ומשם מצא את דרכו לכיוונו של השוער הצ'יליאני גונסאלו חארה. במקום להרחיק את הכדור לחוף מבטחים, בעט חארה על דוד לואיז בלמה של הברזילאים, והכדור ניתז ממנו אל תוך שערם של הצ'יליאנים. האוהדים הברזילאים באצטדיון ומחוצה לו, שאגו בטירוף וקיוו כי זה מה שיפתח את הסכר עבור נבחרתם הבייתית.  

לא עברה רבע שעה, וברזיל נדמה. מרסלו והאלק הסתבכו עם הכדור, וארגס הצ'יליאני השתלט עליו ומסר לסאנצ'ס. חלוץ צ'ילה ובארסה לא התבלבל והכניע את ז'וליו סזאר שוערה של ברזיל. 1:1 באצטדיון הארנה מייניראו שבעיר בלו הוריזונטה.

עד הדקה ה-90 לא הגיעו שתי הנבחרות למצבי הבקעה מסוכנים במיוחד, מלבד שער של האלק הברזילאי שנפסל עקב נגיעה בידו של השחקן. המשחק הלך להארכה.

גם בהארכה ראינו את ברזיל לוחצת ומנסה לכבוש ואילו את צ'ילה נלחמת ממש עד לרגע האחרון. בדקה ה-120, ממש רגע לפני ששופט המשחק שולח את הנבחרות לדו קרב פנדלים, כמעט וצ'ילה עשתה את הלא יאומן. היה זה כשמאוריסיו פינייה הצ'יליאני הדביק כדור אדיר למשקוף של סזאר. כמה קרוב, ככה רחוק. המשחק נגמר והנבחרות הלכו לדו קרב פנדלים.

בדו קרב הייתה נבחרת אחת על המגרש, ברזיל. ז'וליו סזאר הצליח להדוף שתי בעיטות של הצ'יליאנים ועוד אחת שיצאה החוצה. בעיטות שקבעו - ברזיל ברבע גמר המונדיאל. המנצחת בין קולומביה לאורוגוואי תחכה לה בשלב הבא.