נתניהו: נטפל בהסתה הערבית

ראש הממשלה נתניהו התייחס להפגנה שהתקיימה בסוף השבוע באום אל פחם. "איננו יכולים להשלים עם קריאות מקוממות לחטוף את חיילי צה''ל".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' בתמוז תשע"ד

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס היום (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה להפגנה שהתקיימה בסוף השבוע באום אל פאחם.

"בהפגנה נשמעו קריאות מקוממות ותמיכה בחטיפת חיילי צה"ל", אמר ראש הממשלה וציין כי "רוב אזרחי ישראל הערבים אינם נוקטים עמדה זו, ואני קורא למנהיגים שלהם להתייצב באומץ, בתקיפות ולהוקיע את האמירות הללו. כאזרחי ישראל איננו יכולים לקבל ולהשלים עם אמירות מקוממות כאלה שקוראות לחטוף את חיילי צה''ל. חיילי צה''ל מגנים על כולנו.

איננו יכולים להשלים עם קריאות מקוממות לחטוף את חיילי צה''ל. במקרים רבים מי שעומד מאחורי הקריאות הללו, מאחורי ההפגנות הללו, זה הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית. הוא מטיף כל הזמן ללא הרף נגד מדינת ישראל, ואנשיו מזדהים באופן פומבי עם ארגוני הטרור כמו החמאס. ולכן, הנחיתי את הגורמים המוסמכים לבחון את האפשרות להכריז על הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית כהתאחדות בלתי מותרת. הכרזה זו תעניק לרשויות הביטחון כלים משמעותיים במאבק בתנועה". 

נתניהו התייחס בדבריו לתקיפות צה"ל ברצועת עזה בעקבות התגברות ירי הרקטות לעבר ישראל ואמר "אנחנו ערוכים להרחיב את הפעולה בהתאם לצורך. אני מבקש להזכיר שמרגע שהוקמה ממשלת האחדות הפלסטינית עם ארגון הטרור חמאס, הרשות הפלסטינית קיבלה הלכה למעשה את האחריות למנוע ירי על שטחנו משטחי רצועת עזה". 

בהתייחסו לפיגוע החטיפה אמר רה"מ "בסוף השבוע השב"כ חשף את זהותם של האחראים לחטיפת שלושת הנערים שלנו - אייל, גלעד ונפתלי, ואנחנו ממשיכים בכל דרך לפעול להשבתם הביתה בשלום.

אמרנו מיד לאחר החטיפה שהחמאס אחראי לביצועה - אני חושב שעכשיו ברור לכל על מה התבססנו. אבו מאזן אומר שהוא מתנגד לחטיפות, הוא אומר שהוא רוצה ללכת בדרך השלום. אם הוא עומד מאחורי דבריו יש רק דרך אחת שהוא יוכל לקדם את השלום - וזה לפרום את ההסכם שלו עם החמאס". 

בישיבת שרינו של הליכוד התייחס השר ישראל כץ להפגנת הערבים ואמר כי יש להוציא את הפלג הצפוני מחוץ לחוק מיידית.

לדבריו, "זו הפעולה הכי נחוצה בעקבות ההפגנה בסוף השבוע באום אל פחם, כמו שדרשתי לפני שנים". השר כץ הסביר שכך מתרחש בכל מדינות האיזור בתחום הזה ושחייבים לעצור את ההסתה ולהעביר מסר ברור לח"כים הערביים.

השר חזר בפני השרים ורה"מ על האמירה כי יש לשלוח את הח"כים הערביים לסיור חובה במדינות השכנות.

שר החוץ, אביגדור ליברמן, מברך על דבריו של ראש הממשלה בעניין הצורך לטפל בהקצנה של הנהגת ערביי ישראל ועל כך שהוא מצטרף לעמדתה של "ישראל ביתנו" שיש לטפל בכך בצורה יסודית ונחושה.
 
השר ליברמן אומר כי בקריאות שנשמעו בהפגנה ביום שישי האחרון לחטוף חיילים אפשר לטפל גם על פי החוק הקיים כיום וכי אנו מצפים ממערכת המשפט לעשות זאת באופן מיידי ויעיל על מנת להבהיר שהחברה הישראלית לא תסבול הסתה כזו מתוכה.