מכללת חמדת הדרום הדתית האקדמית לחינוך בשדות נגב קיימה השבוע כנס הצגת עבודות גמר לתואר שני בחינוך מדעי ובניהול וארגון מערכות חינוך.

"היום הזה לא רק יום של חג אלא גם של חגיגה", ציין רקטור המכללה בתחילת הכנס שהיווה למעשה את סיום המחזור השני ללימודי התואר השני בניהול וארגון מערכות חינוך וסיום המחזור הראשון בתכנית חינוך מדעי. "למכללה זהו בוודאי יום חג שכן פרי עמלינו הצליח להגשים משימה. גאוותינו בכם המסיימים ועבורכם זהו חג במובן זה שהמחזור הראשון מסיים את לימודי התואר השני".

פרופ' מדר הדגיש כי הפרויקטים של בוגרי התואר היו "ברמה הגבוהה ביותר ואף הפתיעו אותי". הוא ציין כי העבודות שהוצגו הינם בעלי אופי מחקרי ומדעי כאשר הסטודנטים והסטודנטיות ערכו פרויקטים במקצועיות רבה. "הסטודנטים הביאו לידי ביטוי בעבודותיהם חשיבה מדעית ברמה גבוהה ויסודית, השקיעו מאמץ וזמן רבוהיום הוא יום השיא של לימודים שנמשכו שנתיים ובעצם ביטאו את היכולת שלהם לתרגם בדרך של מחקר את הקשר בין התאוריה לבין המעשה החינוכי".

סגנית נשיא המכללה, ראש ביה"ס לתואר שני, דר' אסתר אפללו ברכה בהתרגשות את בוגריה, "היום הזה הוא בעיקר שלכם. כל אחד ואחת מכם עברו בתקופה זו מסע לא פשוט. למרות שאתם המחזורים הראשונים שלנו בתואר השני, נראה שהתמודדתם עם זה לא רע", ציינה ד"ר אפללו בהומור והוסיפה כי: "הרצינות והצימאון של רובכם מחממים את הלב. רוב הסגל שליווה אתכם מעיד על הנאתם ללמדכם וגם לסגל המיוחד מגיעות ברכות על עבודתם הטובה".

ד"ר אפללו בירכה את ראשי התכניות והיועצים האקדמיים: פרופ' אברהם בלום מתכנית החינוך המדעי, פרופ' דן ענבר וד"ר זהר טל מהתכנית בניהול וארגון, פרופ' אביגדור שנאן וד"ר מנחם כ"ץ מתכנית התרבות היהודית.

חברת המועצה האקדמית וראש ההתמחות לניהול ופיתוח מערכות חינוך לא פורמאליות, בבית הספר לחינוך באוניברסיטת בר אילן, פרופ' זהבית ציינה בטקס כי: "תהליך האקדמיזציה בפריפריה צריך להיות אחד היעדים החשובים של מדינת ישראל. חוסנה וחוזקה של השרשרת נבדק דווקא בחוליות החלשות וחיזוק החוליות החלשות מאפשר העצמה איכותית וכמותית של כל השרשרת, אנחנו חייבים להיחלץ ולהתגייס לשם בניית מנהיגות חינוכית איתנה בדרום הארץ שממנה תיפתח הטובה".

נשיא המכללה, פרופ' אבי לוי, אמר כי "התוכניות של תואר שני במכללה הן הביטוי האמיתי של הבעת המעשה החינוכי והפרקטיקה שמתבטא במוסדות החינוך באקדמיה. אנו פועלים מתוך מגמה שבה כאשר הבוגרים והבוגרות שלמדו כאן, יחזרו לבתי הספר, הם יחזרו לא רק כמורים פדגוגיים מנוסים, אלא גם כחוקרים ואז תהיה להם את הראייה המרחבית שתאפשר להם להביט קצת אחרת על העשייה החינוכית בעיניים בוחנות, חוקרות ואקדמיות יותר".