אמילי עמרוסי: שבר נוראי

העיתונאית אמילי עמרוסי מטלמון אומרת הערב "שבר קשה אחרי ימים של תקווה וציפייה. הקב"ה עשה איתנו חסד ונתן לנו שבועיים הכנה".

אורנית עצר , ב' בתמוז תשע"ד

העיתונאית אמילי עמרוסי, חברה קרובה של משפחת שעאר, אמרה הערב בחדשות ערוץ 2, "שבר קשה אחרי ימים של תקווה ימים של ציפייה, העיניים היו נשואות כל הזמן להורים, כל הזמן היתה להם ציפייה שהוא יחזור, שמרו לו גזרי עיתונים וחשבו מה יספרו לו כשיחזור ולגלות שהקב"ה לא עובד אצלנו".

עמרוסי ציינה כי "המשפחות ידעו את אותה הנחת העבודה שהצבא כל הזמן אמר, שמחפשים את הנערים בהנחה שהם בחיים".

"שלושת הילדים המתוקים והטהורים האלו קנו במותם את מה שהרבה אחרים לא קונים כל החיים, הזמן נתן לנו מתנת חסד משמים המשפחה יכלה להתכונן, לדעת שהם לא לבד, מעגלים שלמים שנושאים אותם על כפיים, הצבא מצא הרבה נשק ונמנע כל כך הרבה מוות, זה לא מנחם אבל זה משהו", אמרה עמרוסי.

לדבריה, "המשפחות יצאו מהעצרת אמש בהרגשה שהן לא לבד וזה נוכח כעת, זה שבר נוראי לאבד ילד, לאבד אח, לאבד נכד, לאבד אח מהקהילה שלנו. הקב"ה עשה איתנו חסד ונתן לנו שבועיים של הכנה לחבק אותם, אני מקווה שהחיבוק יתן להם כוח לעמוד, אנחנו ישוב שלם בטלטלה".

עמרוסי סיפרה כי הוריו של גיל- עד, בת גלים ואופיר, הוזעקו הביתה מפגישות בהן היו במרכז הארץ. "נשארתי לבד עם הילדות הקטנות בבית, האורחים כולם הוצאו, הטלפונים מצלצלים והייתי צריכה להעמיד פנים שאני לא יודעת שום דבר".