מבשרת אדומים: דורשים תגובה ציונית לרצח

לפנות בוקר עלו חברי גרעין ההתיישבות מבשרת אדומים לשטח, כתגובה מיידית לרצח שלושת הנערים בגוש עציון.

חברי הגרעין מסבירים כי המטרה היא להוות זרז מעשי לבניית השכונה. כזכור, הקריאה לבנייה במקום קיבלה תמיכה ציבורית נרחבת בצעדה שהתקיימה לפני כחמישה חודשים של 15,000 איש למבשרת אדומים בקריאה לממשלה לבנות לאלתר במקום.

בצעדה השתתפו השרים ישראל כץ, יאיר שמיר ואורי אריאל, וכן אישי ציבור רבים.

יובל אהרוני ממזכירות הגרעין מסר כי "דווקא בימים אלו בהם הטרור מנסה לשתק את חיינו ולפגוע בחוסן הלאומי, זהו הזמן לvשיב תשובה ציונית הולמת, ולהכריז בעמידה חזקה ובוטחת על המשך הבניה, ההתפתחות והקמת ישובים חדשים".

העליה היא בשיתוף ובעידוד עריית מעלה אדומים ובין הנוכחים בעליה, סגני עיריית מעלה אדומים- נוריאל גץ, וגיא יפרח.

בתגובה שיגר חבר הכנסת מוטי יוגב את תגובתו ואמר כי "התיישבות בארץ ישראל תמיד נכונה וכתשובה לטרור זוהי התשובה הציונית ההולמת, לגרש את החושך ולהגביר את האור. ישובים חדשים ביהודה ושומרון מחזקים את הבטחון ומגבירים אור בסביבתם. חזקו ואמצו".

גם יושבת ראש ועדת הפנים של הכנסת, חברת הכנסת מירי רגב מסרה בתגובה: "ישר כח! התשובה מעבר לפעילות הצבאית, היא ליישב את יהודה ושומרון ולהחיל את החוק הישראלי".

יושב ראש ועדת חוץ וביטחון, חבר הכנסת זאב אלקין, צירף גם הוא את ברכתו: "ברגעים אלה, חלק מהתשובה האמיתית שצריך לתת, מעבר לפגיעה בטרור היא תשובת ההתיישבות. זה גם פוגע במפגעים מכיוון שמי שרוצח רוצה לגרש אותנו מפה, ולכן התשובה האמיתי היא לבנות. אני קורא לממשלה לתמוך במאמצים אלו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו