חוטובלי דורשת: עונש מוות לרוצחים

סגנית שר התחבורה מקווה שהקבינט המדיני ביטחוני לא יסתפק בבנק המטרות הקבוע. "לשנות את כללי המשחק, החוטפים הם בני מוות".

בני טוקר , ג' בתמוז תשע"ד

חוטובלי דורשת: עונש מוות לרוצחים-ערוץ 7
מתקשים להיפרד. בית העלמין במודיעין
פלאש 90

סגנית שר התחבורה, ציפי חוטובלי (הליכוד ביתנו), קוראת לקבינט המדיני-ביטחוני להחליט על שורת צעדים מרחיקי לכת בתגובה לרצח שלושת הנערים.

"זה יום קשה", אומרת חוטובלי בשיחה עם ערוץ 7. ''אומה שלמה התעלתה מעל כל הויכוחים הגדולים, ראינו משפחות למופת שהצליחו לרגש את כולנו. אבל באמת קרה כאן משהו מאוד גדול מבחינת לאומית, לפני השיח הפוליטי.

לדבריה, המשך הבנייה ביהודה ושומרון וחיסולים ממוקדים הם צעדים לגיטימיים אך לא מספקים. "זהו האירוע הראשון שיצא מתוך שטחי יהודה ושומרון אחרי שהחמאס והפתח כרתו ברית. זה עלה בדמים של שלושה נערים תמימים שרצו לחזור הביתה בשלום. ממשלת ישראל צריכה עכשיו לחשוב על מהלך אסטרטגי ארוך טווח שיחזיר את ההרתעה".

חוטובלי דורשת לספח את כל אזורי ההתיישבות היהודית ולהחיל עונש מוות למחבלים, "לא רק לנאצים, גם לכל המחבלים שחוזרים למעגל הטרור, הם צריכים לדעת שהם בני מוות.

"צריכים לשנות כאן את כללי המשחק ולספח את כל ההתיישבות היהודית", מדגישה סגנית שר התחבורה. ''אסור שאחרי שבוע וחצי של דמעות נחזור לשגרה והמשפחות יישארו עם האבל הכבד שלהן".

בקריה בתל אביב מתכנס הערב הקבינט המדיני-ביטחוני, כדי לדון בתגובה לרצח שלושת הנערים. בפתח הישיבה הבהיר ראש הממשלה נתניהו כי המבצע הצבאי יימשך עד לתפיסת המחבלים שרצחו את גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח הי"ד.

"לפנינו שלוש משימות, ראשית להגיע לרוצחים ולכל מי שהשתתף בחטיפה. כל מי שהיה שותף בחטיפה וברצח - דמו בראשו. לא נשקוט ולא נרפה עד שנגיע לאחרון שבהם ואין זה משנה היכן ינסו להסתתר", אמר נתניהו.

"אנחנו נגיע לכולם", הבטיח ראש הממשלה, ''גם אם יקח זמן זו המשימה הראשונה שלנו והיא תבוצע".

המשימה השניה, אמר נתניהו, היא ''לפגוע בעוצמה באנשים ובתשתיות של חמאס ביהודה ושומרון". נתניהו פירט כי ''עצרנו מאות מפעילי החמאס, סגרנו עשרות ממוסדותיו, הרסנו בתים ועוד ידינו נטויה. המשימה השלישית שלנו היא לפעול נגד ארגון החמאס בעזה.

"החמאס ממשיך לעודד גם בימים אלה חטיפות של אזרחינו והוא אחראי ישירות לירי רקטות כולל בשעות האחרונות. צה''ל פועל בימים האחרונים נגד מטרות החמאס ברצועת עזה וגם כאן ידינו נטויה. אם יהיה צורך נרחיב את המערכה ככל שיידרש. מי שחושב שהוא ישיג משהו בטרור נגדנו ימשיך להתבדות וישיג תוצאות הפוכות בדיוק".