פגיעת טיל בבית בשדרות
פגיעת טיל בבית בשדרותחזקי עזרא

חמש רקטות נורו הבוקר (ו') לכיוון יישובי עוטף עזה ושדרות.

נמסר כי שלוש מהן התפוצצו בשטחים פתוחים, אחת יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל ואילו החמישית נפלה בשטח רצועת עזה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

גורם בזרוע הצבאית של חמאס אמר ל-BBC כי בשעות הקרובות תוכרז הפסקת אש בין חמאס לישראל. הוא סיפר כי מתקיימים "מגעים אינטנסיביים" עם גורמי מודיעין מצריים. על פי הדיווח, הסכם הפסקת האש יכלול עצירת שיגור הרקטות לעבר יישובי הדרום בתמורה להפסקת התקיפות האוויריות של צה''ל.

אמש הודיעה ישראל על אולטימטום בן 24 עד 48 שעות להפסקת הירי על רצועת עזה. ישראל העבירה דרך מצרים מסרים לחמאס, לפיהם שקט יענה בשקט וכי ישראל לא מתכוונת להסלים את המצב.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אמש כי "אם ייפסק הירי לדרום, ייפסקו הפעולות שלנו. אבל אם הוא יימשך, הכוחות המתוגברים שלנו יפעלו בעוצמה".

בשעות הערב המוקדמות אמש נורו למעלה מ-15 רקטות ופצצות מרגמה על יישובי הנגב המערבי. אחת מפצצות המרגמה גרמה לפציעתו של חייל באורח קל. רקטת קסאם שנחתה באזור התעשייה בשדרות גרמה לדליקה. שתי רקטות נוספות נחתו בשטחים פתוחים במועצה אזורית שער הנגב, מהן אחת גרמה לשריפה.

זמן קצר לאחר מכן נורו שבע פצצות מרגמה לעבר המועצה האזורית אשכול. רקטות נוספות שנחתו ביישוב במועצת שדות נגב גרמו נזק לבתים. ביישובים הסמוכים לגדר המערכת הונחו התושבים להישאר בתוך המרחבים המוגנים מחשש להמשך הירי.

גם בירושלים וסביבתה כוננות גבוהה. היום מוגבלת כניסתם של ערבים לתפילות בהר הבית - התפילה תותר לערבים מעל גיל 50 בעלי תעודות זהות כחולות בלבד ולנשים מכל גיל. כמו כן, נאסרה הכניסה על תושבי אזור חברון. 

סובלים מירי הרקטות