ניימאר גמר את המונדיאל

כוכבה הגדול של נבחרת ברזיל ומי שאלפי עיניים נישאו אליו שישאיר את הגביע במדינה - נפצע בגבו והיה רחוק סנטימטר מלהיות משותק.

נרי וייס - ערוץ 7 , ז' בתמוז תשע"ד

הכניסה של סוניגה בניימאר
הכניסה של סוניגה בניימאר
רויטרס

אחרי גשר שהתרסק על אוטובוס בעיר בלו הוריזונטה והיווה אסון גדול עבור מארגני הגביע העולמי בברזיל, אתמול בערב שוב קרה אסון בברזיל. הפעם אסון כזה שעלול לפגוע בסיכוייהם של הנבחרת המקומית להשאיר את הגביע העולמי במדינה.

ניימאר דה סילבה סנטוס ז'וניור, כוכבה הגדול של הנבחרת המקומית נפצע בגבו במהלך משחק רבע גמר המונדיאל מול נבחרת קולומביה. האירוע קרה בדקה ה-88, כשחואן סוניגה הקולומביאני הגיח מאחורי החלוץ הברזילאי ותיקל אותו עם ברך לעבר גבו. החלוץ הברזילאי נפל על הדשא והחזיק את גבו וכבר אז היה נראה שהפציעה חמורה עד מאוד.

עם שריקת הסיום בדקו בצוות הרפואי את ניימאר ואיתרו שבר בחוליה בגבו התחתון. הרופאים אמרו כי עוד סנטימטר אחד למעלה וניימאר היה משותק לכל החיים ומסיים קריירה מבטיחה כשהוא רק בן 22. ניימאר ניצל בנס אך יחמיץ את משחקה של נבחרתו מול זו הגרמנית בשלב חצי הגמר וכן את משחק הגמר הגדול במידה שחבריו ינצחו את הגרמנים. כעת ללא ניימאר, המשימה תהיה קשה במיוחד.

הרשת החברתית ומאות אלפיי אוהדי הנבחרת הברזילאית הגיבה לתיקולו של סוניגה בחומרה רבה. רבים הזהירו את סוניגה מנקמה ואיימו עליו כי ירדפו אותו עד שיצא מחוץ למדינה. 

חבריו של ניימאר לנבחרת הברזילאית איחלו לו רפואה שלמה ואמרו כי כעת "עם הפציעה של ניימאר יש לנו סיבה נוספת כדי לתת הכל ולזכות בגביע". אז אולי זו תהיה נקודת המפנה בנבחרת המקומית שלא הרשימה עד כה בטורניר על אף הציפיות הגבוהות? ביום שלישי נדע את התשובה.

ניימאר. רויטרס
‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il