בנט: הבלגה מול ירי על נשים וילדים אינה עוצמה

האסטרטגיה של 'שקט יענה בשקט' פוגעת בהרתעה הישראלית ומאפשרת לחמאס להתעצם מסיבוב לסיבוב, אמר השר נפתלי בנט.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' בתמוז תשע"ד

אורי אריאל ונפתלי בנט/
אורי אריאל ונפתלי בנט/
פלאש 90

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, הגיב הערב (מוצאי שבת) להסלמה הביטחונית בדרום.

"האסטרטגיה של 'שקט יענה בשקט' פוגעת בהרתעה הישראלית ומאפשרת לחמאס להתעצם מסיבוב לסיבוב. הבלגה מול ירי על נשים וילדים אינה עוצמה. איפוק מול הוצאה להורג של שלושה ילדים היא חולשה", אמר בנט.

"מסוריה ועד ואדי ערה צופים בתושבי באר שבע שרצים למקלטים, מצפים לתגובה עוצמתית, ומפרשים את אי-הפעולה שלנו כחשש לפעול. מליון איש שצמודים למקלטים זהו מצב שאי אפשר להמשיך בו. תושבי הדרום אינם אזרחים סוג ב׳, וצריך להגיב על ירי לבאר שבע בדיוק כפי שהיינו מגיבים על ירי לתל אביב, ולא לחכות לירי על תל אביב", אמר הערב בנט.

"אני לא מקבל את האמירה שלפיה אין דרך לעצור את הטילים. עם ישראל מגלה חוסן מיוחד, מוכן להתגייס לכל משימה, והאמירה צריכה להיות ברורה: אפס טילים על ערי ישראל. אפס סובלנות לטרור. אפס סובלנות להסתה של הרשות הפלסטינית שעולה לנו בדם. זו המדיניות הנכונה. אמשיך לפעול בכל כוחי על מנת לקדם מדיניות זו".

השר אורי אריאל (הבית היהודי) ביקש מראש הממשלה בנימין נתניהו לקיים מחר בישיבת הממשלה דיון חירום בדבר הפעולות בהן נוקטת הממשלה כנגד הטרור.

"לא יעלה על הדעת שתושבי הדרום נאלצים לחיות בפחד ובתוככי מרחבים מוגנים כאשר ברחובות עזה החיים נמשכים כרגיל. המשוואה לפיה אנחנו אחראים על ההפסקה והם אחראים על האש לא יכולה עוד להימשך ועל מדינת ישראל להגיב בעוצמה ובתקיפות עד להכרעת החמאס", אמר השר.