בערב
בערבליאל ודקלה

כבר עשרות שנים שבני נוער נשלחים להדריך בערים מסביב למקום מגורם, מה שנקרא, "הדרכת חוץ".

ההדרכה הזו כוללת נסיעות רבות באמצע שבוע, שהייה אצל משפחות מארחות בשבתות ולעיתים הסתגלות לאורך חיים שונה מהעיר בה גדלת. כמו כל מדריך ממוצע, גם מדריכי חוץ צריכים לפעמים חיזוק, פעילות נחמדה להפגת מתחים ומקום לשתף בחוויות אותם הם עוברים. כזו פעילות קיימו הקומונרית ליאל ודקלה מסניף בני עקיבא שוהם, למדריכי החוץ שלהם.

"חשבנו על זה שביום- יום אנחנו אולי לא מראות מספיק הערכה כלפי מדריכי החוץ, והחלטנו לארגן מפגש לכבודם ולהוקיר להם תודה על פועלם", מספרות ליאל ודקלה, "יש לנו למעלה מארבעים מדריכי חוץ משבטים נאמן, איתן ונעלה. הם מדריכים בישוב חדיד, טירת יהודה, ברקת, אחיסמך, לוד, בית ערי ואזור. בערב יום שני ישבנו בגינה הציבורית, פרשנו שמיכה עם מאכלים טעימים וקיימנו פיקניק. עשינו כל מיני משחקים כמו קוביה שעל כל פאה שלה יש שאלה, המדריכים זרקו את הקובייה וענו על השאלה שיצאה להם. בנוסף, שיחקנו במשחק שמכיל בתוכו את המקומות שהמדריכים מדרכים בהם ובכך נחשפו לעשייה שלהם יותר טוב".  

ליאל ודקלה מסכמות את המפגש, "בסיום, הקראנו להם מכתב שכתבנו על כך שמדריכי חוץ הם שליחים, על החשיבות והעוצמה שיש לתפקיד לצד הקושי וההערכה הרבה שיש לנו כלפיהם. המדריכים שמחו מאוד בערב זה ולנו היה כיף להיפגש איתם ולשמוע חוויות".