נגמ"שים של צה"ל במבצע צוק איתן
נגמ"שים של צה"ל במבצע צוק איתןפלאש 90

בסביבות השעה 14:20 (יום ד') נשמעה אזעקה בצפון השרון, באזור זיכרון יעקב וחוף הבונים. שתי רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים באזור המועצה האזורית חוף הכרמל.

אדם אחד נפצע באורח קל מרסיסי רקטה בזכרון יעקב. פרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי.

הזרוע הצבאית של החמאס נטלה אחריות על הירי. בהודעת ארגון הטרור נאמר כי הרקטה שנורתה היא מסוג R-160 ומגיעה למרחק של יותר מ-300 ק"מ.

מאז שעות הבוקר נשמעת אזעקה אחר אזעקה ביישובי הדרום. תקיפות חיל האוויר ברצועת עזה נמשכות כל העת.

בכלי התקשורת הפלסטיניים דווח כי 35 פלסטינים נהרגו ו-300 נפצעו מאז החל מבצע "צוק איתן". מערכת כיפת ברזל יירטה עד כה 90% מהרקטות שנורו לאזורים מיושבים. 

שר הכלכלה נפתלי בנט (הבית היהודי) סייר מוקדם יותר בגבול רצועת עזה ואמר כי מבצע "צוק איתן" יימשך עד שישיג את מטרתו - אפס טילים על מדינת ישראל.

"ביממה האחרונה צה''ל מעלה הילוך", אמר בנט, ''כוחות חיל האוויר בהנחיית הקבינט המדיני-ביטחוני מנחיתים מכה כואבת על חמאס, על המנהרות, על בתי המחבלים, על המפקדות, על מחסני תחמושת, על המחבלים ועל מפקדיהם''.

יו"ר הבית היהודי הזכיר את חיסולם של מנהיגי החמאס אחמד יאסין, עבד אל-עזיז ראנטיסי ואחמד ג'עברי. "אני מודיע מכאן למחבלי החמאס ומפקדיהם - אנחנו נגיע גם אליכם".

לדבריו הציבור הישראלי מגלה חוסן ועמידה בלתי רגילה, מבאר שבע ועד תל אביב, מחדרה ועד ירושלים. "הציבור אומר לדרג המדיני 'אנחנו חזקים ומוכנים לספוג, אתם תעשו את העבודה' ואנחנו עושים את העבודה. המטרה שהצבנו לעצמנו היא אפס טילים על מדינת ישראל".

בנט בירך את מפעילי "כיפת ברזל" ברחבי הארץ, שמציגים תוצאות בלתי רגילות בהדיפת הטילים שנורים לעבר ישראל. "עם זאת צריך לומר בקול ברור - בהגנה לא מנצחים מלחמות. הגדרנו את היעד - אפס טילים ולזה אנחנו פועלים''.

בנט בגבול רצועת עזה
בנט בגבול רצועת עזה

בשעות הבוקר קיים שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, הערכת מצב בהשתתפות נציגי צה"ל, מתאם הפעולות בשטחים ואנשי שירות הביטחון הכללי.

במהלך הערכת המצב אמר שר הביטחון כי "אנו ממשיכים בתקיפות שגובות מחיר כבד מאוד מחמאס. אנחנו משמידים אמצעי לחימה, תשתיות טרור, מערכות פיקוד ושליטה, מוסדות חמאס, מבני ממשל, בתי מחבלים והורגים מחבלים בדרגי פיקוד שונים".

יעלון הדגיש כי הפעילות המבצעית תימשך ותיגבר וקרא לאזרחי ישראל לשמור על אורך רוח וסבלנות. "נמשיך להכות בחמאס ובארגוני הטרור האחרים ברצועה מכות קשות מהאוויר, מהים ומהיבשה כדי להבטיח ביטחון לאזרחי ישראל. המערכה נגד חמאס תלך ותתרחב בימים הקרובים, והמחירים שהארגון ישלם יהיו כבדים מאוד.

''אני מבקש לשוב ולשבח את התנהלות האזרחים וקורא להם להמשיך להיות קשובים להנחיות", הוסיף שר הביטחון. ''אני שב ומחזק את ידי המפקדים, הלוחמים ותומכי הלחימה באוויר, בים וביבשה, שממשיכים לפעול בנחישות ובמקצועיות כדי להגן על ביטחונם של אזרחי ישראל".

גם בשעות אלו, נמשכת מתקפת הטילים על ישראל. אזעקות נשמעו ברחבי גוש דן, ראשון לציון, בית דגן, אשדוד, אשקלון ובערים נוספות ברחבי הארץ. מערכת כיפת ברזל יירטה לפחות שמונה רקטות.

צה"ל תקף הבוקר את המחבל עבדאללה דיפאללה בעת שרכב על אופנוע בצפון רצועת עזה. מצה"ל נמסר כי זוהתה פגיעה וכי מדובר במחבל שהיה אחראי על ירי לכיוון שטח מדינת ישראל. חיל האוויר תקף הבוקר גם בית במחנה הפליטים נוסרייאת שבמרכז הרצועה. בתקשורת הפלסטינית מדווחים על הרוגים ופצועים.