תקיפה. עזה
תקיפה. עזהפלאש 90

יו"ר הועדה למוכנות העורף, חבר הכנסת אלי ישי, קורא לקבוע תג מחיר קשה וכואב על כל פגיעת רקטה בשטח ישראלי.

בראיון לערוץ 7 מתייחס ישי לרמת מוכנות העורף לקראת מתקפת הטילים ומציין כי אמנם תמיד ניתן לקבוע שנכון ואפשר להיות מוכנים יותר, "תמיד האוצר אומר שלא ניתן למגן את עצמנו לדעת. צריך למגן בשכל. אנחנו רחוקים מלמגן טוב בפרט בטווח הקצר של ארבעים קילומטר.

"הועדה שלנו מפקחת ומבקרת, מציבה דרישות ואנחנו מקווים שאכן הדברים ישתפרו, אבל אנחנו נמצאים במזרח התיכון וצריך להחליף דיסק ולבצע כמה פעולות שיגרמו לכך שלא בכל שנה נחזור לסבבים הללו".

לדברי ישי על ישראל להשיב את רצועת עזה ארבעים שנה לאחור "שיהיו עסוקים בבנייה", כלשונו. עם זאת מדגיש חבר הכנסת ישי כי אין צורך בכניסה קרקעית לרצועת עזה אלא די במתקפה מהאוויר שתוביל לתוצאות יעילות ומשמעותיות. להערכתו כניסה קרקעית של כוחות מזמנת בחובה ביקורת מהעולם שכן כל טעות של תותח או טנק עשויה לגרור אחריה מתקפה בינלאומית על ישראל.

"אין עניין להיכנס לשטח אש ולמקומות של טרוריסטים. אלו מלכודות מוות. מהאוויר ניתן להגיע לתוצאות טובות ומשמעותיות יותר", הוא אומר ומונה יעדים כמו מוקדי תעשייה, מבני ממשל ותשתיות ככאלה הראויים למכה ישראלית מהאוויר. להערכתו הפצצה מהאוויר על יעדים שכאלה תעסיק את ידיהם של אנשי החמאס בשיקום ההריסות במשך עשור שבו יצטרכו לאסוף כספים ולגייס משאבים לשיקום הפגיעה בהם ומאידך תיחסך מהם היכולת לפגוע בישראל.

באשר לחשש שמא מתקפה בעורף האזרחי של הרצועה יוביל לפיתוחו של דור מחבלים חדש זועם ותאב נקם, מזכיר ישי את דבריו של נסארללה שהודה כי אם היה יודע שזו תהיה התגובה הישראלית לא היה מורה על חטיפת שני חיילי צה"ל אודי גולדווסר ואלדד רגב ז"ל.

לדבריו "העולם יבין אותנו, אבל חשוב לי יותר שהאזרחים שלנו יבינו מה אנחנו עושים ושניתן להם שקט. כשאין לנו שקט פחות משנה לי מה העולם מבין. אם נכה בהם תשתית מול תשתית ונגבה מחיר בתפריט מיוחד על כל כביש שהם יפגעו וכל מבנה שהם יפגעו בו העולם יבין את הדברים והוא שיפנה אל החמאס ויבקש שיפסיקו ויסביר להם שאם הם יפסיקו הדבר ייפסק".

ישי מזכיר את דיוני הקבינט שבהם היה שותף בעבר וקובע כי לא ניתן עוד להבליג ולטעון שהבלגה היא כוח כאשר התחושה היא שקיים כרסום משמעותי כל כך בהרתעה הישראלית. לדבריו יש לדאוג לכך שאם בכלל ירצה החמאס לשוב לעימות הוא לא יעשה זאת מוקדם מבעוד עשר שנים, כאשר גם זאת רצוי כמובן שלא יקרה.