מייסד הקרן הרב יחיאל אקשטיין
מייסד הקרן הרב יחיאל אקשטייןצילום: פלאש 90

בעקבות המתקפה אליה יצא ארגון 'יד לאחים' על 'הקרן לידידות', אומרים הערב בקרן כי מדובר במסע של הפצת שקרים ובגל עכור של שנאת חינם אותו מבקש 'יד לאחים', לטענתם, לזרוע בקרב אזרחי ישראל.

ב'יד לאחים' קראו היום "לנצל את המומנטום וללכת בעקבות החלטתו המתבקשת של משרד החינוך לבטל את ההתקשרות עם 'הקרן לידידות', הממומנת בידי נוצרים אוונגליסטים מיסיונריים".

גורם ב'קרן לידידות' אמר בתגובה לערוץ 7 כי "צר לנו שגם בעת בה כלל ישראל שרוי במתח גדול ובדאגה ישנם מי שמוצאים זמן ללבות שנאת חינם באמצעות השמצות. כמו במהלך כל הקמפיין הענק והכושל שארגון 'יד לאחים' היו שותפים בו בחודשים האחרונים, גם עתה הארגון ממשיך להפיץ שקרים. די רק לציין כי לאחר שניסו להונות את הציבור שהקמפיין שלהם הינו תוצר של 'מחאה ספונטנית' של 'הורים מודאגים' מסירים כעת קברניטי הקמפיין את המסווה מעל פניהם ומגלים כי הם מי שעומדים מאחוריו. לשמחתנו, הקמפיין המרושע נגד הקרן הוביל לתוצאה הפוכה: שורה של מכתבי תמיכה מאת בכירי רבני הציונות הדתית בקרן".

"באשר לטענות הארגון אודות דברי הרב אקשטיין, באותו וידאו עצמו מתוכו מצוטט בהודעת הארגון, הרב אקשטיין אומר בדיוק את הדברים ההפוכים. בדבריו הרב אקשטיין מטיף לנוצרים להפסיק בפעילותם המסיונרית ובמקום זאת לתרום למדינת ישראל ולתושביה".

עוד הוסיף הגורם כי "הציטוט של 'יד לאחים' הינו תרגום לא נכון, חלקי ומגמתי של דבריו של הרב אקשטיין באותו וידאו עצמו שזמין לכל מי שרוצה לצפות בו ברשת. 'הקרן לידידות' תמשיך לתמוך במאות ארגונים, ביניהם ארגונים דתיים וחרדיים רבים, בפעילות חסד וסיוע לאוכלוסיות מוחלשות".