אזעקות בחיפה, חדרה וחוף הכרמל

אזעקות נשמעו הלילה בחיפה, חדרה וחוף הכרמל. חמאס נטל אחריות לירי טיל לאזור, אך לא ידוע על נפילות או יירוטים.

אלעד בנארי - ערוץ 7 , י"ג בתמוז תשע"ד | עודכן: 04:34

אזעקות בחיפה, חדרה וחוף הכרמל-ערוץ 7
חיפה
קובי פינקלר

לראשונה מאז מלחמת לבנון השנייה ב-2006, נשמעו הלילה (שישי) אזעקות בעיר חיפה.

אזעקה נשמעה גם בזכרון יעקב, חדרה, חוף הכרמל ומנשה. אזרחים דיווחו על הדי פיצוצים שנשמעו באזור, אך לפי שעה לא ידוע על נפילות או יירוטים. 

אמש שוחחנו עם יאיר זילברמן, מנהל אגף הביטחון בעיריית חיפה, שסיפר על ההנחייה לפתוח מקלטים בעיר. "יחד עם פתיחת המקלטים אנו שומרים על שגרה בעיר", סיפר זילברמן, "ההנחייה לא הפתיעה אותנו ואנו ערוכים לכל דבר. ב-2006 העיר הייתה בקו האיש, כך שהניסיון קיים".


הוקלט לפני המטח אל עבר אזור חיפה

ארגון חמאס נטל אחריות לירי, וטען כי הטיל שנורה לאזור הוא טיל מסוג "R160", על שמו של עבד אל-עזיז א-רנטיסי, בכיר החמאס שחוסל על ידי ישראל בשנת 2004.

אזעקות ללא הפסקה נשמעו אמש בבאר שבע וביישובים רבים אחרים באזור הדרום, בשפלה ובגוש דן.

רקטה פגעה ישירות בבית בבאר שבע אך בנס נפגעו רק ארבעה בני אדם באורח קל מחרדה. צוותים של מגן דוד אדום העניקו להם במקום טיפול רפואי.

שני חיילי צה''ל נפצעו באורח בינוני וקל מפגיעת רקטה באחד מיישובי מועצת אשכול. פרמדיקים של מגן דוד אדום פינו אותם לבית החולים סורוקה בבאר שבע. באשדוד נגרם נזק רב לכמה כלי רכב שנפגעו מרקטה.

מערכת "כיפת ברזל" יירטה 6 רקטות באזור גוש דן. לראשונה נשמעה אזעקה גם באזור ים המלח ובדרום הר חברון.

סמוך לשעה 18:00 נשמעה אזעקה באזור ירושלים, בית שמש, מעלה אדומים, ובחלק מיישובי בנימין וגוש עציון. "כיפת ברזל" יירטה שתי רקטות בשמי ירושלים ובכל יישובי האזור נשמעו היטב הדי הפיצוצים. שתי רקטות נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים, רסיסים של אחת מהן נפלו סמוך לרמאללה, בשטח הרשות הפלסטינית.