פצוע קשה באשדוד

חמאס מזהיר את חברות תעופה כי בכוונתו לפגוע בנמל התעופה בן גוריון וקורא להן לא לטוס לישראל.

"הזרוע הצבאית של הארגון החליטה להגיב לתוקפנות ובכוונתה לפגוע גם בנמל התעופה בלוד. אנחנו מזהירים את חברות התעופה שלא לטוס באזור", הודיע חמאס. בחמאס אמרו כי שיגרו הבוקר ארבע רקטות M75 לעבר נתב"ג. ‎

הרמטכ"ל בני גנץ הדגיש בצהריים (ו') כי דבר לא עוצר את צה"ל ממבצע קרקעי ברצועת עזה. "המבצע הזה מביא תוצאות. בעזה עשו שגיאה בהחלטה לפעול ולנסות לפגוע בנו. עכשיו הם מבינים כי זאת הייתה טעות. אנחנו נמשיך במשימה כל עוד לא יאמר לנו אחרת. אנחנו גם מוכנים להרחיב אותו ככל שיידרש. עזה הולכת ושוקעת", אמר גנץ.

"הפעילות ההתקפית האווירית מצויינת. המודיעין שלנו גם הוא מצויין ועובד. מערך ההגנה שלנו פרוס לכל אורך מדינת ישראל ופועל היטב. אנחנו מנהלים לחימה משולבת. יש לנו עוד הרבה מה לתקוף. נרחיב את המבצע ע״פ מה שנראה לנו לנכון. אנחנו פוגעים ביכולות של חמאס על בסיס יומי. נרחיב את מעשינו ככל שיידרש עד שיעצרו אותנו.

ברצועה צריכה להתקבל החלטה אסטרטגית לאן היא הולכת. האם היא הולכת לכיוון של שקט ורוגע, של שגרה נורמלית, או לכיוון של תקיפות ופעילות נרחבת שלנו. נעשה את השיקולים הנדרשים ונפעל בהתאם. הפעילות שלנו עד כה הייתה נכונה. הבחירה של חמאס לפעול לא קשורה לדרך בה הפעלנו את כוחותינו לפני המבצע", אמר גנץ.

"חמאס הולך ומתעצם כבר זמן רב. זה לא דבר שחדש לנו. לא מזמן עשינו מבצע בים ומצאנו ספינה מלאה האמל״ח שהייתה מיועדת לרצועה. אני מזכיר כי כיפ״ב עושה עבודה נהדרת אך אם זאת אינה אטומה. תפקידי הוא לא לתווך. אני מפעיל את הכוחות שלנו מתוך ראייה שקולה הכוללת תבונה מדינית ואסטרטגית. ננהג באחריות", אמר הרמטכ"ל.

רקטה נפלה הבוקר בלב תחנת הדלק בעיר אשדוד וגרמה לנזק רב מאוד במקום. אדם בן 61, נכה צה"ל, נפצע קשה לאחר שלא הצליח לצאת מהרכב בזמן האזעקה. שבעה בני אדם נוספים נפצעו קל ופונו לבית החולים. המכוניות שחנו בסמוך לתחנת הדלק ספגו את הפגיעה הקשה ביותר.

כמו כן מטח של רקטות נורה מרצועת עזה לעבר יישובי גוש דן. לא היו נפגעים אולם אחת הרקטות פגעה בבית כנסת בעיר וגרמה לו לנזק. מערכת "כיפת ברזל" יירטה שלוש מהרקטות והדי פיצוצים נשמעו בכל האזור.