תמיכה קנדית: "ישראל ראויה לשבחים"

שר החוץ הקנדי תוקף את הביקורת של האו"ם נגד ישראל ותוקף בחריפות את חמאס.

דלית הלוי - ערוץ 7 , ט"ו בתמוז תשע"ד

תמיכה בראש ממשלת קנדה
תמיכה בראש ממשלת קנדה
פלאש 90

קנדה תוקפת בחריפות את העמדה האנטי ישראלית שביטאה נציבות זכויות האדם של האו"ם, נאבי פאלי, על רקע מבצע "צוק איתן". על כך מדווח אתר שלום טורונטו.

שר החוץ הקנדי, ג'ון בירד, פרסם את ההודעה הבאה:

"קנדה דוחה את הביקורת הבלתי רצויה שהשמיעה נציבת זכויות האדם של האו"ם, נאבי פאלי, נגד תגובתה של ישראל על התקפות הטילים מעזה. ההתמקדות בדבריה על ישראל אינה מסייעת או משקפת את המציאות של משבר זה".

"אסור שתיגזר גזירה שווה בין חמאס, המוכרז ארגון טרור והזלזול הבוטה שלו בחיי אדם, לבין חובתה של ישראל שהינה מדינה דמוקרטית ליברלית להגן על תושביה מפני ההתקפות הפחדניות אשר מכוונות ליעדיהן ללא אבחנה".

"קנדה אבלה על המוות והסבל של תושבים חפים מפשע בעזה. האחריות לכך מונחת באופן בלעדי על חמאס ועל בני בריתה, אשר יזמו וממשיך לקיים את המשבר הזה".

"צבא ההגנה לישראל נקט בצעדים יוצאי דופן כדי לצמצם את מספר הנפגעים האזרחים בתנאים קשים ומאתגרים מאוד. צריך לשבח את ישראל, לא לבקר אותה, על מאמצים אלה לאור האויב עימו היא מתמודדת אשר בחר באופן ברור להציב אזרחים משני הצדדים בסכנת חיים כדי להשיג את יעדיו".

"קנדה קוראת לחמאס ולשאר הארגונים החמושים לשים קץ להתקפות הטילים לעבר ישראל ולהפסיק את האלימות הנמשכת המאיימת על חייהם של ישראלים ופלסטינים חפים מפשע. הדרך בה בחרה חמאס ובנות בריתה אינה מובילה לשלום".