"יכול היה להיות כמו ליל הבדולח"

סרז' בן חיים, מראשי הקהילה היהודית בפריז, מודאג מאוד מהאירוע שהיה אמש בפריז, וחושש לעתידם של היהודים בצרפת.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ט"ז בתמוז תשע"ד

"יכול היה להיות כמו ליל הבדולח"-ערוץ 7
הונאה בפריז
פלאש 90

סרז' בן חיים, מראשי הקהילה היהודית בפריז, סיפר הבוקר (שני) על האירוע החמור אמש בפריז במהלכו הותקף בית כנסת יהודי על ידי פורעים פרו פלסטינים.

בן חיים ציין בראיון לגלי צה"ל כי מדובר באירוע שמשנה את תמונת המצב, "מה שהיה לא יהיה יותר, יכול היה להיות כמו ליל הבדולח".

האירוע החל לדברי בן חיים בהפגנה של מפגינים פרו פלסטינים לא רחוק מבית כנסת בו התכנסו אמש יהודים רבים, "הם החליטו לעלות בכמות גדולה לכיוון בית הכנסת ושם היה מפגש עם הצעירים שלנו שמתנדבים להגן על מקומות יהודיים ואחר כך עם המשטרה".

בן חיים הדגיש כי המפגינים הפרו פלסטינים היו חמושים, בניגוד לצעירים היהודים, "לפלסטינאים היו אבנים, זכוכיות, גרזנים, סכינים, הם היו חמושים אני דאגתי שאף אחד לא יצא מבית הכנסת על מנת להגן על החיים של האנשים שלנו".

לדברי בן חיים, המשטרה איבדה שליטה על ההפגנה הפרו פלסטינית, "האירוע נמשך יותר משלוש שעות. כוחות הביטחון ליוו את ההפגנה של הפרו פלסטינאים, הם חשבו שהם שולטים בהפגנה אבל הקבוצות שם התפזרו ואחת מהן ברחה להם והגיעה לכיוון בית הכנסת. הם התחילו להביא כוחות מכל הצדדים אבל זה לא מנע את המפגש ההתחלתי".

"בצד שלנו יש חמישה פצועים קל, שלושה מהם ממכות השוטרים הצרפתים", סיכם בן חיים והדגיש, כי "עברנו אתמול ממש ליד אסון, היום זה לא אתמול. צריך לנתח מה שקרה, יש סימנים אדומים מאוד לאחרונה".