6 חודשי עבודות שירות למלמד ששכח ילד ברכבו

בית המשפט גזר 6 חודשי עבודות שירות על נחמן שטיצר, האברך ממודיעין עילית שהורשע בגרימת מותו של הילד חיים בוימל ז"ל שנשכח ברכבו.

חיים לב - ערוץ 7 , ט"ז בתמוז תשע"ד

שטיצר בבית המשפט
שטיצר בבית המשפט
פלאש 90

בית משפט השלום ברמלה גזר היום (שני) ששה חודשי עבודות שירות על נחמן שטיצר, האברך ממודיעין עילית המשמש כ'מלמד' בתלמוד תורה שהורשע בגרימת מותו של הילד חיים בוימל ז"ל שנשכח ברכבו לפני כשנתיים.

במסגרת גזר הדין, יוטלו על שטיצר שישה חודשי מאסר שיומרו בעבודות שירות, לצד מאסר מותנה ופיצוי. גזר הדין האמור הינו נגזרת של עסקת הטיעון שגובשה יחד עם פרקליטיו של שטיצר.

בפסק הדין מציינת השופטת, נירה דסקין, את שותפותו של שטיצר ביוזמת סבו של המנוח בהקמת עמותה שמטרתה להעביר מסרים חשובים של נושאי הבטיחות בדרכים.

"הנאשם גם נוטל חלק בפעילויות שונות  לפיתוח אמצעים למניעת שיכחת פעוטות במכוניות", כתבה השופטת וציינה, "מעשיו אלה של הנאשם אין בהם כדי להפחית מחומרת העבירה אבל יש בהם במצטבר עם מכלול הנסיבות כדי להביא להקלה משמעותית בענישתו".

על ההחלטה שלא להשית מאסר על הנאשם אמרה, "מהמוצגים שהוצגו וכן מעדות הסבא עולה כי משפחת המנוח הציגה עמדה אצילית - ותוך גיוס תעצומות נפש כמעט לא יתוארו - לפיה יהא זה נזק נוסף מעבר לאובדן הנורא הכרוך באיבוד יקירם אם הנאשם ישלח אל מאחורי סורג ובריח. מדובר בהתנהלות חפה מכל שמץ של רגשי נקם".

עוד ציינה כי "הסב היה סנדק בבריתו של בנו של הנאשם ואחיו של הנאשם כתב ספר תורה לזכרו של המנוח".

לפני כמעט שנתיים התגלה בוימל ללא רוח חיים במכונית לאחר שנשכח על ידי הנהג. צוות מד"א שהוזעק למקום קבע את מותו באופן מיידי.