רון חולדאי
רון חולדאי צילום: פלאש 90

תל אביב לא מרימה ידיים: העירייה בראשות רון חולדאי אישרה היום (א') הצעה מתקנת לחוק העזר העירוני לפיה תותר פתיחת חנויות ומרכולים בשבת ובחגים.

על פי ההצעה שאושרה בידי רוב במועצת העיר, 165 מכולות אשר ייבחרו יקבלו היתר לפעול בעיר באזורים מסוימים. בהצעה קיימים סייגים דוגמת זה האומר כי חנויות הסמוכות לבתי כנסת לא יפתחו שעריהן.

תיקון חוק העזר צפוי לעבור לאישורו של שר הפנים, גדעון סער. כזכור סער הוא זה שביטל את חוק העזר הקודם ואף הורה לאכוף את סגירת בתי העסק בעיר.

לפני שבוע דחה בית המשפט העליון את עתירת רשת 'טיב טעם' שביקשה לעכב את ביצוע פסק הדין לפיו עירית תל אביב מחויבת לסגור לאלתר את שערי הרשת בשבתות ובחגים. רשת 'טיב טעם' ביקשה לעכב את ביצוע פסק הדין בטענה כי הגישה ערעור על ההכרעה ויש מקום להמתין עם ביצוע הפסיקה עד להכרעה בערעור.

לפני מספר חדשים הורה בית המשפט המחוזי לעיריית תל-אביב שלא להסתפק בהטלת קנסות על בתי העסק הפתוחים בשבת אלא לחייב את סגירתם.

התאחדות הסוחרים ובעלי המכולות בתל-אביב-יפו מסרו אז בתגובה כי "פסיקת בית המשפט העליון מהווה הוכחה נוספת לצדקת הטענות של בעלי העסקים הקטנים והמכולות, שמבקשים דבר פשוט – צדק ושוויון בפני החוק ותחרות הוגנת מול התאגידים הגדולים והטייקונים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו