תפסו להם את המקלט
תפסו להם את המקלטצילום: אפרים מורנו

תושבים קשישים המתגוררים בדרום תל אביב קיבלו הוראה לפיה במידה ונשמעת באזור מגוריהם אזעקה עליהם לרוץ לתחנה המרכזית החדשה בזמן אזעקה, כיוון שהמקלט בבניין שלהם מאוכלס ע"י מסתננים. כך מדווח המרכז למדיניות הגירה ישראלית.

בעקבות הדיווח שיגר עו"ד אדי מאירי פנייה למשרד לאזרחים ותיקים וביקש את התייחסותם למצוקת קשישי דרום תל אביב כפי שהיא עולה מהוראתה של העירייה. "אחת ממרשותיי פנתה לפני מספר חודשים לפקחי העירייה בדרישה לפנות את המקלט מן המסתננים שפלשו אליו, משום שבמצב חירום לא יהיה לה מקלט זמין. תשובתם של הפקחים היתה פשוטה להפליא - רוצי למקלט בתחנה המרכזית החדשה", כתב עו"ד מאירי.

אורלי יוגיר, מנכ"לית המרכז למדיניות הגירה ישראלית, מספרת כי "התקבלו אצלנו עשרות פניות של אזרחים חסרי אונים במהלך השבוע האחרון. זה זמן רב שאנו מתריעים על המקלטים שהפכו לחמארות ולשטחי מגורים עבור המסתננים. עיריית תל אביב בוחרת להתעלם מהתופעה ומפקירה דווקא את תושביה המשלמים מיסים אל מול מציאות בלתי מתקבלת על הדעת".

במכתב תגובה שקיבל עו"ד מאירי מהמשרד לאזרחים ותיקים נאמר כי "אזרחים ותיקים הם לא אצנים ספורטיביים וכשיש מקלט בבניין אין שום סיבה לרוץ למקלט ציבורי רק בגלל שמפקח אחראי בנושא לא יכול להתמודד מול בעיה מוכרת של מסתננים שגרים בדרום תל אביב".

המשרד העביר אתמול (שני) פנייה דחופה לראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, בנוגע לטיפול הלקוי באזרחים הוותיקים תושבי דרום תל אביב. במכתב נאמר כי "אנו רואים בדאגה רבה הפקרה של אזרחים ותיקים מול חוסר מעש של רשויות המדינה לתת מענה וסיוע לאזרחים ותיקים, הפונים בתלונות על תשלומים גבוהים לתאגיד המים והתרעות נגדם בשל אי הסכמה על שימושי המים, בבניין שיש בו מסתננים אפריקנים רבים המנצלים את שטחי הבניין ואת תשתית הצנרת שבו לצריכה אישית ולמגורים".