"קבוצות הוואטסאפ היו שקטות בשבת"

ניר דבורי מערוץ 2 רומז למקורן של השמועות הבלתי מבוססות ב-WhatsApp. "הקבוצות האלו חסרות אחריות ופוגעות בביטחון המדינה".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ב בתמוז תשע"ד

סמארטפון סמארטפונים סלולארי סלולרי חייל טכנול
סמארטפון סמארטפונים סלולארי סלולרי חייל טכנול
דובר צה"ל

הכתב הצבאי של חדשות ערוץ 2, ניר דבורי, מותח ביקורת על השמועות שעברו היום (א') בוואטסאפ וברשתות החברתיות, ורומז על מקורן, לאחר שאחת ממשפחות לוחמי גולני שנהרגו קיבלה את ההודעה על מות הבן בהודעת וואטסאפ.

אחת ההודעות שהסתובבה בשעות אחר הצהריים, ציטטה כביכול את דבורי, כאומר שבשעות הקרובות צה"ל יפרסם "בשורת איוב" ועל כן חשוב לשמור על מורל גבול. "זאת מלחמה וזה מחירה. צריך להודות שלא התנסינו בתחילה עם לחימה דומה עם החיזבאללה. שם המציאות הרבה יותר מרה", נאמר שם.

מובן שדבורי לא פרסם את ההודעה ומעולם לא אמר את דברים. לדבריו העובדה שבשבתות כמעט ולא נוצרות שמועות והמצאות, מלמדת אולי על מי שעומד מאחוריהן.

"יש אנשים שפוגעים במזיד ומנסים לקלקל בביטחון המדינה, הם ממציאים ידיעות ושמועות ומדביקים אותן לכתבים כדי לתת להן נפח ומשקל. כמעט ולא ניתן להלחם בתופעה הזו", אומר דבורי לאתר מאקו, "אף אחד מהציטוטים שיוחסו לי לא נאמרו על ידי ואפשר לבדוק את זה, אבל אתה לא יכול להלחם בכל בן אדם שבא ואומר משהו ואתה צריך להוכיח שאין לך אחות.

"מעניין שדווקא במהלך השבת קבוצות הוואטסאפ היו יותר שקטות ורגועות, היו הרבה פחות שמועות שרצו בכל רחבי הארץ וזה אומר משהו. הקבוצות האלו הן חסרות אחריות, הן פוגעות בבטחון המדינה ומטלטלות ומסחררות את התקשורת הממוסדת. אנחנו כל הזמן מוצאים את עצמנו מנסים לשלול שמועות וואטסאפ במקום להתעסק בעבודה שלנו".