מנגבים דמעה וממשיכים במשימה

האיש שהוא גולני. הרמטכ''ל לשעבר אשכנזי שטיפס בסולם הדרגות של החטיבה החומה, מבטיח שהלוחמים "ינשכו שפתיים" ויעמדו במשימות.

עדו בן פורת , כ"ג בתמוז תשע"ד

גבי אשכנזי
גבי אשכנזי
פלאש 90

הרמטכ"ל לשעבר רא"ל במיל' גבי אשכנזי, שטיפס בסולם הדרגות בחטיבת גולני עד לתפקיד המח"ט, התייחס למותם של 13 הלוחמים במהלך הקרבות עם מחבלי החמאס ברצועת עזה.  

"זהו יום קשה לגולני", הודה אשכנזי. "אין לי ספק שחטיבת גולני לא רק שתעמוד אלא תמשיך ותבצע את המשימות שלה. היא תעשה את זה על ערכים של רעות ושל דבקות במטרה. החיילים כולם נושכים שפתיים, מנגבים דמעה עם השרוול וממשיכים במשימה.

"גם עכשיו הם ממש בתוך הלחימה הזאת", אמר אשכנזי לגלי צה''ל. "הם מבינים שהם שליחים של כולנו כדי להגן על מדינת ישראל".

"אם אני הייתי צריך ללכת למלחמה אלו בדיוק האנשים שהייתי רוצה שיהיו לידי", סיפר הרמטכ''ל לשעבר. "כולם מנוסים, אנשים שנלחמו בלבנון השנייה ובעופרת יצוקה, אנשים שגדלו על הקווים האדומים של הגבולות של מדינת ישראל והם יודעים להתמודד עם זה".

לדבריו, תחושת הרעות בין הלוחמים מבהירה להם שאין ברירה אלא להמשיך להילחם. ''אין לי ספק שכאשר יוודעו כל הפרטים לא נופתע לראות אם בנפגעים נמצאת כל חטיבת הפיקוד. זה רק טבעי שהמפקדים נמצאים קדימה כמו בכל צה"ל. נותנים פקודות והרבה פעמים נפגעים בעצמם בגלל העובדה שהם נמצאים בחוד הלחימה".