ח"כ אילטוב: אנחנו כובשים? זה שלנו

כנס לשינוי הנרטיב בבסיס החזית ההסברתית עמה מתמודדת מדינת ישראל, נערך בכנסת.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בתמוז תשע"ד

כנס "מדה לגיטימציה לרה לגיטימציה" לשינוי הנרטיב בבסיס החזית ההסברתית עמה מתמודדת מדינת ישראל, נערך אתמול (שני) בכנסת.

הכנס יצא לפועל ביוזמת ח"כ איילת שקד (הבית היהודי) וח"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו), שאמר כי "התכנסנו כאן על מנת לראות כיצד אנו מייעלים ומשפרים את דרכי הפעולה בחזית ההסברתית מול המסה האדירה של פעולות הדה לגיטימציה שננקטות כנגדנו בני העם היהודי, הישראלים.

"ישראל צריכה לעבור לשלב של רה-לגיטימציה ולהתחיל לפעול לשינוי הנרטיב הקיים לפיו אנו עם 'כובש'. העולם קורא לנו 'כובשים' תוך אימוץ נרטיב שגוי, וזה מה שמעמיד היום בתפיסה של מדינות העולם את ההגנה העצמית של מדינת ישראל בסימן שאלה''.

אילטוב קרא לשנות את השיח ההסברתי, "ולהעמיד בבסיסו את היסוד שיש לנו בסיס חוקי והיסטורי לרבות בשטחי יהודה ושומרון ולכן אין שאלה בכלל האם מדינת ישראל רשאית להגן על עצמה".

ח"כ איילת שקד הביעה תקווה שהכנס יוביל לנקיטת צעדים מעשיים ואסטרטגיים למלחמת ההסברה. "המערכה הפוליטית מגויסת ונרתמת לצדקת הדרך של המהלך הזה וצריך להשיב מלחמה בשדה ההסברה. אני רוצה לשמוע הצעות פרקטיות ואסטרטגיות.

"אני יכולה לומר שבאופן אישי אני חווה על בשרי עלילת דם. משתפים שקראתי לרצח עם, ארדואן עשה את שלו והשווה אותי להיטלר, מופצים פוסטרים שלי עם היטלר, זה דבר שאי אפשר לעצור וזו רק דוגמא לאיך האנטישמיות מתפשטת כאש בשדה קוצים, כל יום במדינה אחרת", אמרה שקד.