חיילים צה"ל מילואים נגמ"ש
חיילים צה"ל מילואים נגמ"ש צילום: פלאש 90

צה"ל סיים את תהליך הזיהוי של שישה מתוך שבעת לוחמי חטיבת גולני שהיו בנגמ"ש שנפגע קשות ממטען ברצועת עזה, בשעות הבוקר המוקדמות של יום ראשון האחרון.

אמש נמסרו הודעות לשבע משפחות הלוחמים שהיו מעורבים באירוע. 

מצה"ל נמסר כי עד כה, זוהו בוודאות שישה חללים מתוך השבעה וזאת נוכח מורכבות האירוע. מאמצי הזיהוי והבירור באשר ללוחם השביעי ממשיכים להתבצע בכל הערוצים על ידי ענף איתור נעדרים באכ"א ואנשי הרבנות הצבאית.

בצה"ל בודקים גם חשד לפיו גופת החייל השביעי נחטפה על ידי מחבלי החמאס. אתמול הגיעה לבית המשפחה בצפון ראשת אכ"א אורנה ברביבאי ועדכנה אותה כי הסיכוי שהחייל בחיים - קלושים.

מחקירה ראשונית עולה כי לוחמי גולני נכנסו לפאתי עזה עם נגמ"ש מיושן שהתקלקל במהלך הכניסה. שני לוחמים, מפקד מחלקה ולוחם נוסף, קפצו החוצה מהנגמ"ש כדי לחבר אותו לנגמ"ש החילוץ. טיל נ"ט פגע בנגמ"ש התקוע והרג את כל החיילים שישבו בו בצורה קשה מאוד ולכן היה קושי לזהות את כל החיילים.

גורם צבאי מעריך כי חמאס מחזיק רק בחלק זעיר מפריטי החייל שהוגדר נעדר, כמו דיסקית או מדים ולא בגופתו. ככל הנראה דבריו נסמכים על מל"ט שנשלח למקום האירוע ומראה כי המחבלים לא הצליחו להגיע אל גופות החיילים הי"ד.

הבוקר הותרו לפרסום שמות שישה מתוך שבעת ההרוגים מהנגמ"ש שנפגע: 

סמל מקס שטיינברג לוחם בחטיבת גולני, בן 24 מבאר שבע. הועלה מדרגת רב-טוראי לדרגת סמל לאחר מותו. מועד ההלוויה יימסר בהמשך.

סמל- ראשון שחר תעשה, לוחם בחטיבת גולני, בן 20 מפרדסיה. הועלה מדרגת סמל לדרגת סמל- ראשון לאחר מותו. הלוויתו תתקיים היום (ג'), בשעה 18:00 בבית העלמין בפרדסיה, בחלקה הצבאית.

סמל-ראשון דניאל פומרנץ, לוחם בחטיבת גולני, בן 20 מכפר אז"ר. הועלה מדרגת סמל לדרגת סמל-ראשון לאחר מותו. מועד ההלוויה יימסר בהמשך.

סמל שון מונדשיין, לוחם בחטיבת גולני, בן 19 מתל-אביב. הועלה מדרגת רב-טוראי לדרגת סמל לאחר מותו. מועד ההלוויה יימסר בהמשך.

סמל בן אואנונו, לוחם בחטיבת גולני, בן 19 מאשדוד. הועלה מדרגת רב-טוראי לדרגת סמל לאחר מותו. הלוויתו תתקיים היום (ג'), בשעה 17:00 בבית העלמין באשדוד, בחלקה הצבאית.

סמל-ראשון אורן נח, לוחם בחטיבת גולני, בן 22 מהושעיה. הלוויה תתקיים היום (ג'). המשפחה תתכנס בבית הכנסת של היישוב הושעיה בשעה 15:00 משם ייצא מסע ההלוויה. ההלוויה תתקיים בשעה 16:00 בבית העלמין בהושעיה. 

בצהריים הותר לפרסום שמו של נגד צה"ל, רב-סמל ראשון אוהד שמש, בן 27 מבית אלעזרי, שנהרג אתמול אחר-הצהריים בהיתקלות עם מחבלים ברצועת עזה. הלוויתו תתקיים היום בשעה 15:30 בחלקה הצבאית של בית העלמין במזכרת בתיה.