מבצע ''צוק איתן''
דיווח: הופצץ ביתו של מוחמד דף

צה"ל הפציץ את ביתו של רב המחבלים, ראש ארגון האסלאמי הקיצוני גדודי עז א-דין אל-קסאם, מוחמד דף. לוחמי גולני חשפו מנהרה בתוך מסגד.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בתמוז תשע"ד

דיווח: הופצץ ביתו של מוחמד דף-ערוץ 7
משלמים וממשיכים. עזה
פלאש 90

חיל האוויר תקף היום (שלישי) את ביתו של רב המחבלים מוחמד דף בשכונת חאן יונס בעזה. כך על פי מקורות זרים. לפי הדיווח שניים נהרגו בתקיפה.

מוחמד דף נחשב לאיש הבכיר שקובע את סדר יומם של גדודי עז א-דין אל-קסאם ו"המוח" מאחורי פעילות החמאס. ככל הנראה דף עדין מסתתר בתוככי עזה במבנה תת קרקעי מחשש כי צה"ל ינסה לחסל אותו.

דף, שעל ידיו דם יהודים רב, החל את דרכו כתלמידו של יחיא עיאש ("המהנדס") עד לחיסולו בשנת 1996. דף הוציא לאחר חיסולו של עיאש שורת פיגועים רצחניים בישראל, בהם שני הפיגועים בקו 18 בירושלים וניסיונות חטיפה בתוככי ישראל.

ישראל ניסתה לחסל את מוחמד דף פעמים אחדות, ללא הצלחה. באחת הפעמים איבד את עינו וככל הנראה את ידו. בפעם נוספת נפצע קשה, ידיו ורגליו נכרתו והוא מרותק לכיסא גלגלים. 

בתוך כך הערב מסר דובר צה"ל כי חטיבת גולני חשפה מנהרה ובה תשתיות שונות בלב הכפר סג'עיה. עד כה חשפו לוחמי היחידה שלושה פירים של מנהרות, סיכלו מעל ל-25 מחבלים ותפסו אמל"ח ואמצעי מודיעין של חמאס. כמו כן, היחידה מצאה היום פיר מנהרה בתוך מסגד.