עובד זר נהרג מרסיסי פצמ"ר

עובד תאילנדי שעבד בחממות באחד מיישובי חוף אשקלון נפצע אנושות מפגיעת רסיסי פצמ"ר. הוא פונה לבית החולים ברזילי שם נקבע את מותו.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ה בתמוז תשע"ד

עובד זר נהרג מרסיסי פצמ"ר-ערוץ 7
שרידי הרקטה בשבי ציון
פלאש 90

עובד זר נהרג הבוקר (רביעי) מפגיעת פצצת מרגמה בחממות שבהן עבד באחד מיישובי המועצה האזורית חוף אשקלון. מדובר בהרוג השלישי בקרב האוכלוסיה האזרחית במהלך ימי מבצע "צוק איתן".

במקביל אזעקות נשמעו משעות הבוקר ברחבי אזור הדרום. בבאר שבע נגרם נזק למבנה מפגיעת נפל של רקטה, ללא נפגעים.

בשעות הבוקר נורתה פצצת המרגמה מעזה לעבר השטח הישראלי, ופגעה בחממות שבהן עבד הפועל, אזרח תאילנדי. הוא נפצע אנושות מרסיסים ופונה במסוק לבית החולים ברזילי באשקלון, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. 

יאיר פרג'ון, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון הביע צער עמוק על מותו של העובד הזר, "היינו ערוכים גם לאפשרות של פגיעה בנפש".

"שטח פתוח הוא מקום העבודה שלנו, החקלאים שלנו ממשיכים לעבד את האדמה, אך הפעם לדאבון הלב, היה זה פועל מסור שספג את האש. אנו שולחים מכאן תנחומים למשפחה וממשיכים לחזק את חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, גם בשעה קשה זו". 

ח"כ זבולון כלפה, יו"ר הלובי החקלאי בכנסת אמר בעקבות מותו של הפועל כי "בהיעדר מיגוניות לחקלאים, האסון הבא הוא רק שאלה של זמן. בהחלטת ממשלה שהתקבלה בשבוע שעבר סירב משרד הביטחון להקצות תקציב עבור מיגון החקלאים וזוהי התוצאה.

אני קורא לממשלה להתעשת ולשלוח מיד אמצעי מיגון לשדות החקלאיים בדרום. נטישת השטחים עכשיו תגרום לנזקים כלכליים עצומים ולמחסור בתוצרת חקלאית".