משה יעלון עם מח"ט גבעתי אל"מ עופר וינטר
משה יעלון עם מח"ט גבעתי אל"מ עופר וינטר אריאל חרמוני

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, ביקר היום (רביעי) ביחידות הלוחמות על גבול רצועת עזה.

במהלך הביקור פגש שר הביטחון את המפקדים והלוחמים וקיבל סקירות על פעילות הכוחות הלוחמים בגזרות השונות בתוך רצועת עזה.

במהלך הביקור שוחח שר הביטחון בקשר עם מפקד חטיבת גולני, אל"מ רסאן עליאן, ששב לפקד על כוחותיו בשטח. במהלך השיחה בין השניים אמר אל"מ עליאן לשר הביטחון, "החטיבה ממשיכה בפעילות שלה. הייתי עכשיו אצל יחידת אגוז, ואני נמצא עם הגדס"ר. בבוקר הייתי עם גדוד 13, חבורה של אריות. הם אפילו רוצים להעמיק את התימרון ואנחנו מחכים לפקודה".

שר הביטחון השיב "יישר כוח על הפעילות, העשייה, והדבקות במשימה, תמשיכו ככה עד שתשלימו את המשימה. בהצלחה".

במהלך הביקור אמר יעלון כי הוא מתרשם שהטיפול במנהרות "הוא מוצלח מאוד עד עתה. חמאס מנסה להגיע לכמה שיותר נפגעים אצלנו, וחייבים לשמור על עירנות מירבית כי אחת המטרות המרכזיות שלו היא לחטוף חיילים. בסוג לחימה כזה צריך להיות מוכנים שהאויב יצוץ מכל מקום, ולהכות בו, כפי שקורה עד עתה".

"חמאס משתמש באזרחים בעזה כמגן אנושי. בימים האחרונים נורתה אש לעבר חיילי צה"ל מבית החולים 'וואפה' בשכונת סג'עייה. אחרי שווידאנו שהוא נטוש, חיל האוויר תקף את המבנה והיו בו פיצוצי משנה גדולים, עדות לכמות אמצעי הלחימה שהוסתרו בו".

"ההישגים שלנו עד עתה טובים מאוד. הגענו לרוב המכריע של המנהרות, ותהליך השמדתן נמצא בעיצומו. יש לכך חשיבות עצומה. העבודה שנעשית כאן מקצועית מאוד ויסודית מאוד. מעבר לעבודה על המנהרות, אתם וחבריכם גם מגיעים למגע עם מחבלי חמאס ופוגעים בהם. במהלך הקרבות נפגעים לוחמים שלנו, חברים שלכם. הכאב הוא עצום. צריך לנשוך שפתיים ולהמשיך במשימה, כי האחריות שמוטלת עלינו היא עצומה. אתם פועלים כאן כדי שבנחל עוז ובכיסופים, בכרם שלום ובניר עם, יוכלו האזרחים לחיות בשקט ובביטחון, מבלי לחשוש שהאדמה תפצה את פיה".

"חמאס השקיע בבניית המנהרות הרבה מאוד שנים והרבה מאוד משאבים, ובמהלך הזה אנחנו מחזירים אותו שנים אחורה. צריך להמשיך ולמצות את הטיפול במנהרות ולהמשיך להחזיר את חמאס כמה שיותר אחורה. אנחנו מכינים את השלבים הבאים של הלחימה בתום הטיפול במנהרות, ואתם צריכים להיות ערוכים לכל משימה. צריך להמשיך להיערך למהלכים יותר משמעותיים בתוך עזה, וגם היחידות שנמצאות בהמתנה צריכות להתכונן להיכנס פנימה".

"זו הזדמנות עבורי להביע הערכה על הפעילות שלכם, בשמי ובשם העם בישראל. אין צורך להסביר לכם את חשיבות המשימה ואת המשמעות של מנהרה שחוצה את הגבול לתוך יישוב ישראלי. הקרב הוא על הבית והמהלך שאתם מבצעים הוא מוצדק מאין כמותו. הרוח נכונה והמוטיבציה גבוהה. דעו כי אזרחי ישראל מעניקים לכם רוח גבית, תומכים בכם ומחבקים אתכם".

צילום: אריאל חרמוני
צילום: אריאל חרמוני
צילום: אריאל חרמוני
צילום: אריאל חרמוני
צילום: אריאל חרמוני
צילום: אריאל חרמוני
צילום: אריאל חרמוני
צילום: אריאל חרמוני