אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן צילום: פלאש 90

תגובות חריפות להחלטת מועצת זכויות האדם של האו"ם לפתוח בחקירה בינלאומית על פעילות צה"ל ברצועת עזה במהלך מבצע "צוק איתן".

שר החוץ, אביגדור ליברמן, אמר הערב כי המועצה לזכויות אדם הפכה מזמן למועצה לזכויות הטרוריסטים, כלשונו.

"אנחנו נמשיך להילחם בטרור ונמשיך להיאבק בצביעות ובאנטישמיות של גופים כמו המועצה לזכויות אדם. כשמדינות כמו קובה, ונצואלה ודומותיהן, שכלל לא מכירות את המושג של זכויות אדם, מצביעות נגדנו - סימן שאנחנו עושים את הדברים הנכונים", אמר ליברמן.

השר יאיר לפיד הגיב להחלטה, "לא היו לי ציפיות גדולות מראש, זו צביעות מכוערת של האו"ם", אמר לפיד. "שיחקרו את קטאר שמעבירה כספים לטרור או את סוריה ועירק".

מלשכת ראש הממשלה נמסר "ההחלטה שהתקבלה היום במועצת זכויות האדם של האו"ם היא פארסה, ועל כל אדם הגון בכל מקום לדחות אותה. במקום לחקור את חמאס, שמבצע פשע מלחמה כפול כשהוא יורה רקטות על אזרחים ישראלים בזמן שהוא מסתתר מאחורי אזרחים פלסטינים, מועצת זכויות האדם קוראת לפתוח בחקירה נגד ישראל, שעושה מאמצים חסרי תקדים למנוע פגיעה באזרחים פלסטינים על ידי פיזור כרוזים, שיחות טלפון ושליחת מסרונים".

עוד נמסר "מועצת זכויות האדם צריכה להתחיל לחקור את ההחלטה של חמאס להפוך בתי חולים לבסיסי מבצעים ובתי ספר למחסני נשק, ולמקם סוללות טילים ליד מגרשי שעשועים, בתים פרטיים ומסגדים. בהיעדר הוקעה של השימוש השיטתי של חמאס במגנים אנושיים, ובהאשמת ישראל במוות שנגרם כתוצאה מהמדיניות הגרוטסקית של שימוש במגנים אנושיים, המועצה שולחת מסר ברור לחמאס ולארגוני טרור בכל מקום – מדובר באסטרטגיה יעילה".

עוד נאמר בהודעת לשכת נתניהו, "בדומה לחקירה שהובילה לדו"ח גולדסטון הידוע לשמצה, דו"ח שבסופו של דבר המחבר חזר בו מהדברים שכתב, החקירה של בית משפט קיקיוני תסתיים באופן ידוע מראש - הוצאת דיבתה של ישראל. מי שישלמו את המחיר יהיו לא רק ישראלים, אלא גם פלסטינים, כשהחמאס יכפיל בעתיד את מאמציו לנצל אותם כמגנים אנושיים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו