ינון תורג'מן: קשה להיפרד מאח

אחיו של סמ"ר אביתר תורג'מן הי"ד, שרת גם הוא בעזה. ביום שלישי בבוקר, הוא נקרא לחדר הסמג"ד וקיבל את הבשורה המרה.

בני טוקר , כ"ו בתמוז תשע"ד

ינון תורג'מן: קשה להיפרד מאח-ערוץ 7
סמל ראשון אביתר תורג'מן הי"ד
באדיבות המשפחה

בחלקה הצבאית בהר הרצל בירושלים, הובא ביום שלישי בלילה למנוחות סמ"ר אביתר תורג'מן מבית שאן, בן 21 בנופלו.

אביתר היה לוחם בצנחנים, ונהרג בפעילות מבצעית בעזה. הוא הותיר אחריו הורים, מאיר ואורה, ושלושה אחים.

ינון האח הבכור הוקפץ בצו 8 לגזרה, שעה שאחיו הקטן אביתר, עמד להיכנס לעזה, "אביתר היה במסגרת ההסדר בישיבת הכותל, ניסינו ליצור פגישה בינינו אבל לא הצלחנו. דיברנו בטלפון ביום חמישי, מילים רגילות, שמור על עצמך ותפתח עיניים".

האח הגדול ניסה להשגיח מרחוק על אחיו הקטן, "היינו באזורים די סמוכים, הוא בעומק ואנחנו בתוך הגזרה. האזנתי בקשר לראות שהכול תקין, הוא נכנס בחמישי בלילה ואנחנו נשארנו בגזרה העוטפת. ביום שלישי בבוקר ירדתי מהמשימה שלי וקראו לי לחדר של הסמג"ד ואמרו לי את הבשורה הקשה. זה לא משהו שציפיתי, זה היה בוקר ממש רגוע, ראיתי גם את עוצמת האש והקשר שלהם היה נשמע רגוע".

המשפחה נפרדה אתמול מאביתר שהובא למנוחות בהר הרצל, "הבנו שהייתה היתקלות ושהוא קיבל כדור בחזה, ראינו אותו אתמול ונפרדנו ממנו, הוא היה שלם, לא פגוע, יפה מתמיד, כנראה שמספיק כדור אחד. ההורים אוהבים את ירושלים וכך גם אביתר וכל הילדים שכבר גרים באזור ירושלים והחלטנו שאביתר ייטמן בהר הרצל".

לדבריו קשה מאוד להיפרד מאח בעיקר כשמדובר בבן הזקונים, "הייתה לאביתר שמחת חיים ואהבת תורה, הוא תמיד היה המאחד, בן הזקונים שמחבר בין כולם. השבר של המשפחה גדול מאוד במיוחד לאחר שנה קשה בה נפצעו בני המשפחה והאבא מתאונת דרכים קשה, בדרך לטקס מסע כומתה של אביתר. בחור ערבי אחד עקף בפס לבן במחסום הבקעה ונכנס באבא שלי. אבא היה בטיפול נמרץ וגם האחים נפצעו, בנתיים האח השני הספיק להתחתן אבל הנפש מרוסקת. אבל מעבר לשבר חשוב לנו לחזק את הלוחמים ולהגיד שוב שאל ירע לבבכם תכו אותם שוק על ירך".

על השאלה האם הוא מתכוון לחזור לשירות המילואים בעזה, אומר ינון כי זה תלוי בהורים באם הם יאשרו לו לחזור, הוא יחזור.