בשביל דניאל: בית עלמין אושר בכפר אז"ר

בקשת הוריו של סמ"ר דניאל פומרנץ להביאו לקבורה בכפר אז"ר, הביאה לאישור מהיר של בית קברות בישוב.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ו בתמוז תשע"ד

דניאל פומרנץ ז"ל
דניאל פומרנץ ז"ל
באדיבות המשפחה

סמ"ר דניאל פומרנץ ז"ל (20) מכפר אז"ר ייטמן בבית עלמין יהודי-אזרחי (לא צבאי) שאושר בצידו המזרחי של הכפר.

בימים כתיקונם הביורוקרטיה שמלווה הקמה של בית קברות היא איטית ולוקחת לא מעט זמן.

אולם, בימים של מלחמה, כשזו בקשתם של הורים שאיבדו את בנם במלחמה, בהגנה על ארצם מול ארגון טרור שאינו בוחל בשום אמצעי כדי לפגוע בנשים וילדים בעזה ובישראל, התהליך קוצר משמעותית.

סמ"ר פומרנץ נהרג ביום ראשון, אך הלווייתו התעכבה עד היום בשל העובדה שהוריו רצו לקבור את בנם בכפר אז"ר, בו אין כיום בית עלמין.

לשם כך, פנתה המשפחה אל לשכת סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, ואגף הקבורה במשרד לשירותי דת התחילו לפעול בנושא מול עיריית רמת גן שכפר אז"ר נמצא בשטחה המוניציפאלי.

מי שאישרו את הבקשה מצד המדינה היו השר לשירותי דת, נפתלי בנט, וסגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן. בחוות הדעת נכתב: "אציין כי אין בבדיקה זאת משום אישור או תחליף להחלטת המוסדות המוניציפאליים המקומיים המוסמכים לאשר תכנית זאת ,והן סוברניים להחליט בהתאם לסמכותם. כמו כן, אין במכתבי זה לגרוע מן הצורך בהסדרת רישיון קבורה לגוף אשר יסדיר את הקבורה בבית העלמין בעתיד".

מהלך אושר לאחר שהתקבל ייעוץ משפטי המתיר זאת וכי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית רמת גן נתנה היתר לצורך קבורת סמ"ר פומרנץ במקום. לאחר שתשלים העירייה את ההסדרה של העניין והמצאת האישורים הנדרשים, יכיל בית העלמין כ- 200 קברים שישמשו את תושבי כפר אז"ר.

סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן אמר: "מיד כשקבלנו את בקשת המשפחה משרדנו עשה כל מאמץ לאשר אותה. אנחנו רואים בכך מצווה גדולה להביא מעט נחת למשפחה שאיבדה את יקירה. המשרד לשירותי דת ימשיך לתת את השירותים הנצרכים גם בעת מלחמה".