לא רצויים בממשלה? ח"כים ערבים
לא רצויים בממשלה? ח"כים ערבים פלאש 90
יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ זאב אלקין (הליכוד), תקף את חברי הכנסת הערבים שנעדרו מטקס השבעת נשיא המדינה ראובן ריבלין.

''החלטת חברי הכנסת הערביים להחרים את טקס השבעת הנשיא כמחאה היא חוצפה, ציניות וצביעות גם יחד. הם לא היססו לרגע ולקחו חלק בהצבעה כדי להשפיע על התוצאה של בחירות", אמר אלקין.

''מי שמחרים את נשיא מדינתו וצבאה של מדינתו בעת מלחמת אין ברירה על הבית מול ארגון טרור שפל, לא ראוי לשבת בפרלמנט של אותה המדינה. הגיע הזמן שהבוגדים יעזבו את כנסת ישראל ויתמודדו בבחירות לפרלמנט של החמאס בעזה", הוסיף.

סגנית שר התחבורה ציפי חוטובלי (הליכוד) הגיבה גם היא להיעדרות חברי הכנסת הערבים ואמרה כי הם "מעדיפים לעודד את חמאס מאשר לקחת חלק בהכתרת נשיא מדינה. מדינת ישראל לא תוכל להמשיך לשאת את הדו פרצופיות הזו, פניהם לעזה, ולא לירושלים. מי שמזדהה בעת מלחמה עם האויב לא ראוי להחזיק באזרחות ישראלית ובוודאי שלא לשבת בכנסת ישראל".

נציין כי בנאומו בטקס ההשבעה סיפר הנשיא הנכנס ריבלין על חזונו - חברה ישראלית מאוחדת, יהודים וערבים יחד. "החברה שחלמנו לבנות היא חברה שכל מרכיביה, חרדים וחילונים, ערבים ויהודים, וותיקים ועולים, נושאים יחד באחריות לבניינה.

"רבותיי, חברה שנאבקת ביד אחת על קיומה, ובידה השנייה חותרת לשותפות, לסובלנות ולשוויון, נבחנת כאן, בישראל. אסור לנו לעצום עין בפני קיצונות ואלימות. עלינו להבין כי שתיקה פירושה שוויתרנו על החלום; ששכחנו לשם מה ובשם מה שבנו למולדתנו", כך ריבלין.